خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/08/24 17:05:39
سرویس اجتماعی
سلحشوری در تشریح دستور کار فراکسیون زنان:

بررسی روند اجرای بند ب ماده 103 قانون برنامه ششم با حضور مسئولان مربوطه

رییس فراکسیون زنان مجلس از بررسی روند اجرای بند ب ماده ۱۰۳ قانون برنامه ششم با حضور برخی مسئولان تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست امروز این فراکسیون خبر داد.
بررسی روند اجرای بند ب ماده 103 قانون برنامه ششم با حضور مسئولان مربوطه رییس فراکسیون زنان مجلس از بررسی روند اجرای بند ب ماده 103 قانون برنامه ششم با حضور برخی مسئولان تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست امروز این فراکسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100939652018.jpg بررسی,روند,اجرای,بند,ب,ماده,103,قانون,برنامه,ششم,با,حضور,مسئولان,مربوطه Icana

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح دستور کار امروز ( چهارشنبه، 24 آبان ماه ) فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس بند ( ب ) ماده 103 قانون برنامه ششم توسعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شده در راستای سیاست‌های تحکیم خانواده ظرف شش ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون بررسی و طرح لازم را برای ایجاد بیمه تأمین اجتماعی زنان خانه‌دار حداقل دارای 3 فرزند را فراهم و جهت تصمیم‌گیری قانونی ارائه دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: با توجه به اینکه 6 ماه از تصویب این مصوبه گذشته بنابراین از مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دعوت کردیم تا در رابطه با اقدامات انجام شده برای اجرای آن و اینکه آیا آیین نامه ای تدوین شده توضیح دهند.

وی یادآور شد: مسئولان وزارت تعاون آیین نامه نظام چند لایه و بیمه اجتماعی سلامت که در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب شده را ارائه کردند که با توجه به اینکه این آیین نامه مربوط به ماده 207 برنامه پنجم توسعه می باشد فراکسیون زنان خواستار این شد که به طور مشخص به بند ب  ماده 103 برنامه ششم توسعه پرداخته شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: بر اساس آمار مسئولان حاضر در نشست امروز، سه میلیون و 623 هزار نفر زن خانه دار دارای سه فرزند و بیشتر در کشور وجود دارد که از این تعداد 2 میلیون و 300 هزار، بیمه شده تبعی و 335 هزار بیمه شده اصلی هستند.

سلحشوری افزود: به طور کلی 770 هزار زن خانه دار دارای سه فرزند در کشور وجود دارد که تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای نیستند که از این تعداد  120 هزار زن سرپرست خانه وار هستند بنابراین در نشست امروز پیشنهاد شد در فاز اول اجرایی این بیمه تحقق بیمه زنان سرپرست خانوار در الویت قرار گیرد.

وی یادآور شد: در این جلسه بررسی شد که آیا برای اجرای بند ( ب )  ماده مذکور آیین نامه ای مجزا باید تدوین شود یا  در همان آیین نامه نظام چند لایه ای دیده شود.

سلحشوری ادامه داد: با بحث و گفت و گوی صورت گرفته میان نمایندگان و مسئولان وزارت تعاون در نهایت مقرر شد، جلسه ای با حضور این مسئولان در یک شنبه ( 5 آذرماه ) برگزار تا اجرای ماده مذکور تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، افزود: همچنین با توجه به اینکه در آستانه فصل بودجه ریزی قرار داریم و در چهاردهم آذر لایحه بودجه 97 از سوی دولت به مجلس تقدیم می شود از مسئولان سازمان برنامه و بودجه نیز تقاضا خواهیم کرد در نشست آتی فراکسیون حضور داشته باشند.

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از حضور مشاور بانوان وزارت تعاون، جانشین ریاست سازمان بسیج زنان کشور، مدیرکل دفتر بیمه های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون طرح و برنامه شورای فرهنگی اجتماعی زنان خانواده و برخی از نمایندگان مجلس و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس در نشست امروز این فراکسیون خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet