پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/08/28 14:47:00
سرویس فرهنگی
ابراهیمی تاکید کرد:

اقتصاد سینما متأثر از توزیع غیرمجاز آثار و نقض قانون کپی رایت/فروش بدون مجوز فیلم‌های سینمایی تخلف و جرم است

عضوهیت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس، اقتصاد سینما را متأثر از توزیع غیرمجاز آثار و نقض قانون کپی رایت دانست و تصریح کرد: فروش بدون مجوز فیلم‌های سینمایی در نمایش‌های خانگی تخلف و جرم است.
اقتصاد سینما متأثر از توزیع غیرمجاز آثار و نقض قانون کپی رایت/فروش بدون مجوز فیلم‌های سینمایی تخلف و جرم است عضوهیت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس، اقتصاد سینما را متأثر از توزیع غیرمجاز آثار و نقض قانون کپی رایت دانست و تصریح کرد: فروش بدون مجوز فیلم‌های سینمایی در نمایش‌های خانگی تخلف و جرم است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108510716053.jpg اقتصاد,سینما,متأثر,از,توزیع,غیرمجاز,آثار,و,نقض,قانون,کپی,رایت/فروش,بدون,مجوز,فیلم‌های,سینمایی,تخلف,و,جرم,است Icana

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت اجرایی قانون کپی رایت در کشور، گفت: کارگردانان، تولیدکنندگان و اسپانسرهای اقتصادی فیلم‌های سینمایی در پی توزیع غیرمجاز آثار خود از نظر اقتصادی متضرر می‌شوند و با توجه به اینکه توسعه صنعت سینما با جذب  اسپانسرها رابطه مستقیمی دارد، نباید اجازه داد برخی با سوءاستفاده و نقض قانون کپی رایت، بازار سینما را تحت تاثیر قرار دهند.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دور از انصاف است که تولیدکننده با هزینه بالا، فیلم را برای اکران در سینما تولید کند اما قبل از اکران به طریق غیرمجاز در بازار توزیع شود؛ با این اوصاف اقتصاد تولیدکننده با مشکلات عدیده‌ای روبرو می‌شود.

ابراهیمی افزود: دولت برای اصحاب سینما در چرخه تولید باید تهمیداتی از جنس مشو‌ق‌های مالی و تولیدی در نظر بگیرد تا تولیدکننده با خیال آسوده از بازار فروش تولیداتش پا  به عرصه سینما بگذارد.

عضو هیئت ریسه کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: اگر مسئولین سینمایی و دست‌اندرکاران راهکاری برای جلوگیری از کپی‌های غیرمجاز تولیدات فرهنگی دارند، می‌توانند راهکارهایشان را به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه دهند تا پس از بررسی همه جانبه و تصویب در کمیسیون نسبت به جلوگیری از توزیع فیلم‌های غیرمجاز در بازار هنری کشور اقدام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet