شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1396/08/27 14:30:03
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد:

ماندن فرزندان حریری در عربستان گروگان‌گیری و باج‌خواهی است/ لزوم برخورد جامعه جهانی با این رفتار غیردیپلماتیک

نانواکناری نگهداشتن دو فرزند سعد الحریری نخست وزیر مستعفی لبنان در عربستان را گروگان گیری و باج خواهی دانست.
ماندن فرزندان حریری در عربستان گروگان‌گیری و باج‌خواهی است/ لزوم برخورد جامعه جهانی با این رفتار غیردیپلماتیک نانواکناری نگهداشتن دو فرزند سعد الحریری نخست وزیر مستعفی لبنان در عربستان را گروگان گیری و باج خواهی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201603104711366908.jpg ماندن,فرزندان,حریری,در,عربستان,گروگان‌گیری,و,باج‌خواهی,است/,لزوم,برخورد,جامعه,جهانی,با,این,رفتار,غیردیپلماتیک Icana

ولی الله نانواکناری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه، در خصوص آزادی مشروط سعد الحریری، گفت: سعد الحریری در شرایط کنونی از سوی عربستان در وضعیتی قرار داده شده تا آنها بتوانند به اهداف خود جامه عمل بپوشانند. در حقیقت نگهداشتن دو فرزند وی در عربستان نوعی گروگان گیری و باج خواهی است.

نماینده مردم بابلسر، فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر برخورد با دیپلماسی غلط عربستان سعودی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی نسبت به این موضوع موضع قاطعی داشته اما کشورهای همجوار و حتی کشورهای اروپایی هم باید با این رفتار غیردیپلماتیک عربستان سعودی برخورد کنند.

وی با بیان اینکه اقدام عربستان سعودی برای آزادی مشروط سعد الحریری در جهان بی سابقه است، افزود: سابقه تاریخی برای آزادی مشروط و گروگان گیری نخست وزیر کشوری از سوی ولیعهد کشور دیگر وجود ندارد.

نانواکناری با یادآوری وضعیت موسی صدر، گفت: در مورد این شخص دولت ها مسئولیتی نپذیرفتند اما در مورد سعد الحریری دولت عربستان، خود دست به چنین خطایی زده لذا محکوم کردن آن ضروری است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: برخورد جهانی برای عدم تکرار چنین اشتباهی لازم است زیرا با گروگان گیری فرزندان سعد الحریری از سوی دولت عربستان، باید منتظر هر اقدام و رفتار خصمانه دیگر هم بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ بر اساس گزارش یک روزنامه لبنانی، همسر «سعد الحریری» تنها همراه وی هنگام عزیمت به پاریس بوده و دو فرزند کوچکش به بهانه مدرسه، در عربستان نگه داشته شده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet