هدر موبایل
1396/08/28 14:43:00
سرویس اجتماعی
خدادادی:

اجاره سوله های مدیریت بحران به برنامه های تلویزیونی/ ایجاد مشکل در امدادرسانی در زمان بحران/ توانایی مقابله با زلزله احتمالی در تهران وجود ندارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از اجاره سوله های مدیریت بحران تهران به کارگردان و تهیه کنندگان سینما انتقاد کرد و گفت: به طور قطع در زمان بحران با مشکل جدی اسکان مردم مواجه می شویم.
اجاره سوله های مدیریت بحران به برنامه های تلویزیونی/ ایجاد مشکل در امدادرسانی در زمان بحران/ توانایی مقابله با زلزله احتمالی در تهران وجود ندارد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از اجاره سوله های مدیریت بحران تهران به کارگردان و تهیه کنندگان سینما انتقاد کرد و گفت: به طور قطع در زمان بحران با مشکل جدی اسکان مردم مواجه می شویم. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103292729404.jpg اجاره,سوله,های,مدیریت,بحران,به,برنامه,های,تلویزیونی/,ایجاد,مشکل,در,امدادرسانی,در,زمان,بحران/,توانایی,مقابله,با,زلزله,احتمالی,در,تهران,وجود,ندارد Icana

سلمان خدادادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارات یکی از اعضای شورای شهر تهران مبنی بر اینکه فاقد فضای باز شهری در صورت بروز زلزله در تهران هستیم، گفت: بر اساس برآوردها در صورت بروز حادثه ای در تهران امکان امدادرسانی به هیچ وجه وجود ندارد و در صورت وقوع زلزله تلفات زیادی خواهیم داشت.

ساخت برج های 15 طبقه در خیابان های 12متری و کوچه های 6 متری امدادرسانی به شهروندان تهرانی را در مواقع بحران با مشکل جدی مواجه می کند

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با هشدار نسبت به اینکه ساخت برج های 15 طبقه در خیابان های 12متری و کوچه های 6 متری امدادرسانی به شهروندان تهرانی را در مواقع بحران با مشکل جدی مواجه می کند، تصریح کرد: چنانچه یکی از این ساختمان ها در زمان بحران تخریب شود نه تنها رفت و آمد خودروهای امداد بلکه تردد عابران پیاده نیز دچار مشکل می شود.

ضوابط و استانداردهای برج سازی در پایتخت رعایت نشده است

وی با انتقاد از اینکه ضوابط و استانداردهای برج سازی در پایتخت رعایت نشده است، تصریح کرد: خسارت های ناشی از بی توجهی به ضوابط شهرسازی به هیچ وجه قابل جبران نخواهد بود.

عملیات خاک و آواربرداری حادثه پلاسکو بیش از 10 روز به طول انجامید

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه عملیات خاک و آواربرداری حادثه پلاسکو بیش از 10 روز به طول انجامید، گفت: حادثه پلاسکو باید برای مسئولان درس عبرتی می شد اما متاسفانه مردم ایران فراموش کار بوده و از بحران ها و حوادث درس عبرت نمی گیرند.

خدادادی از تخریب مساکن مهر در زلزله کرمانشاه انتقاد کرد و افزود: در این زلزله ساختمان های قدیمی تخریب نشد اما متاسفانه ساختمان و بیمارستان های نوساز دولتی فروریخت این در حالی است که هیچ مقام مسئولی نیز مورد مواخذه و بازخواست قرار نمی گیرد این خیانت را چه کسی باید جوابگو باشد.

در صورت وقوع زلزله احتمالی تهران اگر یک نفر به علت زلزله جان خود را از دست دهند 10 نفر به دلیل نبود شرایط لازم برای امدادرسانی جان خود را از دست می دهند

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم، با بیان اینکه در صورت وقوع زلزله احتمالی در تهران اگر یک نفر به علت زلزله جان خود را از دست دهد 10 نفر به دلیل نبود شرایط لازم برای امدادرسانی جان خود را از دست می دهند، گفت: مراکز امدادرسانی و سوله های مدیریت بحران بیش از 20 سال است به منظور خدمات رسانی به حادثه دیدگان در زمان بحران ایجاد شده اند اما متاسفانه جای برنامه ریزی برای رفع مشکلات آنها در این سوله ها تغییر کاربری داده شده و از اهداف اصلی خود دور شده اند.

سوله های مدیریت بحران به تهیه کنندگان  تلویزیون اجاره داده شده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه  سوله های مدیریت بحران به تهیه کنندگان تلویزیون اجاره داده شده است، تصریح کرد: چنانچه زلزله احتمالی در تهران اتفاق افتد مسئولان چطور می خواهند برای اسکان مردم چاره اندیشی کنند.

شهرداری تهران باید به موضوع تغییر کاربری سوله های مدیریت بحران ورود کند

وی با یادآوری اینکه شهرداری تهران باید به موضوع تغییر کاربری سوله های مدیریت بحران ورود کند، افزود: به نظر می رسد هدف از ایجاد سوله های مدیریت بحران تامین منافع کارگردان ها و تهیه کننده فیلم باشد نه فضایی برای نجات جان مردم در زمان بحران؛ مشخص نیست این مراکز برای مدیریت بحران ساخته شده یا تهیه فیلم؛ متاسفانه هیچ کس در این رابطه پاسخگو نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در رابطه با برخی اظهارات مبنی بر اینکه مدیریت بحران تهران با کمبود بودجه و امکانات مواجه است، گفت: این دستگاه باید شفاف سازی کند که منابع اختصاص داده شده را در چه مسیری هزینه کرده که در حال حاضر انتظار تخصیص بودجه را دارد.

توانایی مقابله با زلزله احتمالی در تهران وجود ندارد

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه توانایی مقابله با زلزله احتمالی در تهران وجود ندارد، ادامه داد: دولت پیشنهاد تغییر ساختار را به مجلس داده و ما نیز تاکید کردیم جای تغییر ساختار و تفکیک وزارت خانه ها بهتر است چاره ای برای مدیریت واحد کلان شهرهای کشور اتخاذ شود زیرا در حال حاضر مشخص نیست مدیریت واحد بحران کلان شهرها بر عهده کدام دستگاه بوده و در زمان بحران از کدام دستگاه ها باید تبعیت کرد.

لایحه مدیریت واحد شهری پس از گذشت 20 سال هنوز تعیین تکلیف نشده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه لایحه مدیریت واحد شهری پس از گذشت 20 سال هنوز تعیین تکلیف نشده است، گفت: قانون مدیریت شهری هنوز مدون نشده و در این باره با مشکلات جدی مواجه هستیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet