شهادت امام حسن عسکری
1396/08/27 19:11:53
سرویس استان ها
احمدی لاشکی:

نظارت بر ساخت و سازها در کشور جدی گرفته شود

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: نظارت بر ساخت و سازها در کشور جدی گرفته شود و سیاسی نشود.
نظارت بر ساخت و سازها در کشور جدی گرفته شود نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: نظارت بر ساخت و سازها در کشور جدی گرفته شود و سیاسی نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105145213967.jpg نظارت,بر,ساخت,و,سازها,در,کشور,جدی,گرفته,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، قاسم احمدی لاشکی در جلسه شورای اداری شهرستان نوشهر با اشاره به اتفاق ناگوار زلزله اخیر کرمانشاه که موجب از دست رفتن جمعی از هم وطنان و ویران شدن بسیاری از بناها شد اظهار کرد: این زلزله اولین زلزله در کشور نبود و آخری هم نیست و بنابراین باید همیشه آماده بود.

 نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: زلزله 8 خرداد سال83 که در این منطقه اتفاق افتاد، تنها 28 نفر آن هم در جاده کندوان و برخی روستاها کشته شدند اما تا مدتها درگیر بودیم و حال زلزله بیش از 7 ریشتر با این میزان کشته و خسارت چقدر استان کرمانشاه و کشور را می رنجاند.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس با تاکید بر اینکه باید از این زلزله ها درس گرفت ادامه داد: باید بررسی شود که این زلزله چرا این میزان خسارت وارد کرد در حالی که زلزله 8 ریشتری که در ژاپن روی می دهد تنها سه کشته برجای می گذارد.

احمدی لاشکی با اشاره به اینکه باید از نگاه تعهدی به موضوع زلزله توجه شود گفت: باید دید مهندسان ناظر ما در احداث بنا تا چقدر نظارت دارند.

وی تصریح کرد: در زلزله بم حدود 30 هزار نفر کشته شدند و 23 هزار در زلزله رودبار کشته شدند و اعتقاد دارم با این همه زخمی در کرمانشاه میزان کشته ها به هزار نفر هم می رسد.

این مسئول با بیان اینکه در اینگونه اتفاقات و حوادث  آیا گفته شده که چه کسی مقصر است خاطرنشان کرد: متاسفانه همه چیز را سیاسی می کنیم و از نگاه سیاسی دیده می شود. باید با کسانی که تخلف کردند برخورد شود؛ مسکن مهر و غیر مسکن مهر ندارد و باید کشورداری کرد.

وی با تاکید بر اینکه همه اینها باید برای ما درس باشد گفت: هرکس  که مرتکب تخلف شد باید جواب دهد، چه سازنده بیمارستانی که 6 ماه قبل در سرپل ذهاب افتتاح شد و چه ساختمانهای مهر و غیر آن باشد.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس با بیان اینکه دادن مجوز به ساخت منزل در کنار رودخانه از روی دلسوزی و ترحم خیانت و ظلم است افزود: مدارس زیادی در زلزله کرمانشاه تخریب شدند که  اگر روز بود تعداد کشته ها چند برابر می شد. متولیان ساخت و ساز چه شهرداران، چه دهیاران چه پیمانکاران و چه نظام مهندسی باید جدی باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه وضعیت بودجه کشور خوب نیست، اظهار کرد: آمریکا شیطان بزرگ است و ترامپ هر روز بازی در می آورد بنابراین  باید روی پای خود بایستیم و اقتصاد مقاومتی را در عمل نشان دهیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: در بودجه 97 وضعیت اعتباری و عمرانی بهتر نخواهد بود، بنابراین مدیران دستگاه ها باید پروژه ها را ارزیابی و آنها که مهم تر است اجرا کنند.

احمدی افزود: 1.5 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به پنج بانک برای توسعه اشتغال در روستاها اختصاص می یابد که در حوزه دامپروری، کشاورزی و گلیم بافی بکار گرفته می شود و در این زمینه بانوان می توانند ایده های خوبی را برای اشتغالزایی در روستاها داشته باشند و این مبلغ به پنج بانک ملی، توسعه تعاون، کشاورزی، کارآفرینی و پست بانک داده می شود که باید بر نحوه پرداخت نظارت صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مردم از وضعیت درمان در بیمارستان نوشهر راضی نیستند، خاطر نشان کرد: بخشی به سیستم برمی گردد که باید تعداد متخصصان در نوشهر افزایش یابد. تعداد 18 متخصص طرحی سال قبل آمدند که الان تنها دو سه نفر باقی ماندند. طرح شان تمام شد و رفتند، بنابراین باید انگیزه ایجاد کرد که بمانند.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، در پایان گفت: استاندار جدید باید در چینش تدبیر داشته باشد و این نباید باشد که اعضای شورای تامین یک شهرستان همه غیر بومی باشند بلکه حداقل یک نفر که بومی شهرستان باشد در ترکیب قرار گیرد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet