شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/07/29 15:07:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

جعفرزاده: دشمنان از ماهها قبل برای برگزار نشدن اجلاس خزر در تهران تلاش می‌کردند

سلیمان جعفرزاده، دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دشمنان از ماهها قبل تلاش می‌نمودند تا از برگزاری نشست کشورهای حاشیه دریای خزر در تهران جهت انزوای سیاسی جمهوری اسلامی ممانعت بعمل آورند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن کامل نطق پیش از دستور نماینده مردم ماکو و چالدران به این شرح است:

با سلام و درود به روان پاک شهداء و امام شهداء و آرزوی سلامتی مقام معظم رهبری و با آرزوی تبریک هفته نیروی انتظامی. اینجانب در این فرصت بدست آمده درخصوص تغییر و تحولات جهانی و حائز اهمیت در عرصه بین‌المللی،‌ مطالبی به سمع عزیزان عرضه می‌دارم. علی‌رغم وجود تبلیغات منفی رسانه‌های وابسته به غرب علیه نظام جمهوری اسلامی خوشبختانه با تدابیر هوشمندانه و درایت آگاهانه ریاست محترم جمهور و وزارت امور خارجه موفقیتهای اخیر دیپلماسی خارجی که بحق در چند دهه اخیر بی‌سابقه بوده نقشه‌ها و توطئه‌های آنان خنثی و باعث سربلندی نظام ولایتمدار گردید. در پیرامون نشست کشورهای حاشیه دریای خزر در تهران ذکر این نکته خالی از لطف نیست که دشمنان قسم‌خورده از ماهها قبل با توسل به تریبون رسانه‌ها و تبلیغات گسترده تلاش نمودند از برگزاری این نشست در تهران جهت انزوای سیاسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ممانعت بعمل آورند. لذا به یاری خداوند متعال و عنایت آقا امام زمان (عجل‌ الله‌ تعالی ‌فرجه ‌الشریف) و درایت دستگاه دیپلماسی خارجی، توطئه‌های آنان بی‌اثر و تمامی کشورهای حاشیه دریای خزر از جمله روسیه در عالی‌ترین سطح در آن شرکت نموده و توافقات سازنده‌ای نیز حاصل گردید. از اهمیت این موفقیت همین بس که رئیس‌جمهور آمریکا نتوانست خشم و نارضایتی خود را از این امر پنهان نماید. در نطقی این نشست را مورد حمله قرار داد و از طرف دیگر رئیس‌جمهور غاصب رژیم اسراییل بلافاصله خود را به پوتین رساند تا از محتوای مذاکرات اطلاع پیدا کند.

عزیزان! قطعاً توطئه‌های آمریکا و هم پیمانانشان که هر روز شیطنتی خاص با طرح نوین و شیوه‌های نوین برای مردم ایران ایجاد نمایند که از انرژی هسته‌ای گرفته تا تضعیف ارکان نظام، تا قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که نماد سمبل یک ارتش و نیروی مردمی در جهان و عصاره یک ملت 70 میلیونی و خلاصه و چکیده مردم ایران (است) که خود قربانی تروریسم (بوده)و شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب نموده، در لیست سازمان تروریستی که همگی نشان از بغض و کینه دشمنان قسم‌خورده نظام و انقلاب می‌باشد. باید هوشیار باشیم آمریکا و هم‌پیمانانشان به منظور سرپوش گذاشتن بر شکست‌های خود در خاورمیانه و عراق و افغانستان به دنبال طرح توطئه‌های جدید نیز خواهد بود. اینجانب قصد دارم در کنار مطالبات و مشکلات حوزه انتخابیه‌ام از اقدامات انجام یافته از سوی دولت نهم توسط وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه و همچنین عمل نمودن به وعده‌های داده شده در شهرستانهای ماکو، چالدران، پلدشت تقدیر و تشکر نمایم.

1ـ از جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد و رئیس‌جمهور محترم و وزیر محترم کشور حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی، استاندار محترم آقای دکتر قربانی و هیأت محترم دولت درخصوص تصویب ارتقاء بخشهای پلدشت به شهرستان و بازرگان به بخشداری تقدیر و تشکر نمایم.

در هفته گذشته بزرگترین و مهمترین پل ارتباطی و پایانی و گمرک بین ایران و آذربایجان در شهرستان پلدشت و شال‌تختی نخجوان با حضور آقای دکتر داوودی، الهام علی‌یف معاون اول محترم رئیس‌جمهور، الهام علی‌یف معاون اول محترم رئیس‌جمهور آذربایجان، وزیر محترم راه و ترابری و سایر مسؤولین کشوری و استانی افتتاح شد. از طرف خودم و مردم شریف منطقه از تلاشهای دولت نهم و مسؤولین و دست‌اندرکاران بویژه از حضور معاون محترم اول رئیس‌جمهور در ابتداء تقدیر و تشکر می‌نمایم.

با حمایت دولت و مساعدت بانک کشاورزی،‌ بزرگترین کارخانه قند خاورمیانه، (6 هزار تن) در ماکو با بیش از 35 درصد پیشرفت کار در حال اجراست. از تلاشهای آقای مهندس نوربخش مدیرعامل محترم بانک کشاورزی، اعضای محترم هیأت امنای ارزی،‌ وزارت محترم صنایع و معادن در تصویب وام مورد نیاز تقدیر و تشکر می‌نمایم.

با همکاری وزارت محترم نفت، پتروشیمی، شرکت ملی گاز در حل مشکل خوراک مورد نیاز طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی ماکو تسهیل لازم را بعمل آوردند که این پروژه بی‌شک موجبات شکوفایی اقتصاد کشور و استان آذربایجان غربی و منطقه را بدنبال خواهد داشت. از همه عزیزان تقدیر و تشکر نموده و امیدوارم با ادامه این همکاری بتوانیم در موعد مقرر و مدت زمان مشخص شده پروژه را به بهره‌برداری برسانیم.

پروژه‌های زیر در بخش آب شروع و به بهره‌برداری رسیده از عنایت وزیر محترم نیرو آقای مهندس فتاح و مهندس علی کریمی ریاست محترم سازمان آب استان و سایر دست‌اندرکاران تقدیر و تشکر می‌نمایم.

1ـ اتمام عملیات سد شهید قنبری.

2ـ اتمام عملیات سد دانالو.

3ـ شروع عملیات سد قیقاز.

4ـ تأمین اعتبار سد بابااحمد چالدران.

5ـ اتمام مطالعات سد    ماکو و سد       .

6ـ شروع انتقال آب کشاورزی به کشاورزان.

7ـ به پایان رساندن مطالعات طرح جامع انتقال آب به کشاورزان روستاهای قره‌قاج، قیاز                   و تأمین اعتبار موردنیاز آن.

8ـ شروع عملیات شبکه انتقال آب سد شهید قنبری و دانالو به کشاورزان روستاهای پایین‌دست تا دشت زیدون.

از وزیر محترم جهادکشاورزی آقای مهندس اسکندری و ریاست محترم سازمان جهاد استان آقای مهندس عبدالله‌زاده و سایر دست‌اندرکاران در شروع پروژه، آغاز عملیات سد         ، سد تاتار در مهار         ، انتقال آب از ارس به 3 هزار هکتار دشت         برای اشتغال 800 نفر جوانان بیکار منطقه، شروع مطالعات انتقال آب به دشت برالان و ساماندهی برالان. ادامه کانال آبرسانی به دشت زنگنه و احداث شهرک دامداری پلدشت و سایت بزرگ گلخانه‌ای ماکو تقدیر و تشکر می‌نمایم.

 

دو پل بزرگ روگذر در شهرهای رند و کشمش تپه، همکاری در جهت شروع عملیات فرودگاه ماکو و آسفالت راه بیش از 40 راه روستای 100 خانوار به بالا، تأمین اعتبار جاده .... ـ زنگنه، تعریض 40 کیلومتر جاده چالدران به خوی و احداث جاده چالدران به ... و ماکو و احداث جاده روستایی و پل مورد نیاز در منطقه تقدیر و تشکر می‌نمایم.

از رئیس جمهور و وزیر محترم شهرسازی آقای مهندس سعیدی‌کیا و آقای تابش در ریاست بنیاد مسکن از بابت تصویب و اجرای بیش از 2500 واحد مسکونی در شهرستانهای ماکو، چالدران، پلدشت و همچنین تصویب 60 میلیارد ریال برای بازگشایی خیابان امام ماکو، 10 میلیارد ریال برای جابجایی منازل مورد تهدید ریزش کوه در شهرستان ماکو تقدیر و تشکر می‌نمایم.

از بابت راه‌اندازی ایجاد شهرک صنعتی چالدران، شهرک صنعتی فاز دوم ماکو، شهرک صنعتی جدید پلدشت، شهرک صنعتی جدید شهرستان ... از وزیر محترم صنایع و معادن، مدیرعامل محترم شهرکهای استان و سایر دست‌اندرکاران و ریاست سازمان استان تقدیر و تشکر می‌نمایم.

از وزیر محترم ارتباطات و فناوری دکتر سلیمانی و مدیرکل مخابرات استان آقای مهندس مطهری در خصوص عمل به تعهدات وزارتخانه در واگذاری تلفنهای مورد نیاز و ارتباطی روستای بیش از 15 خانوار به بالا، شهرستانهای چالدراان، ماکو، بازرگان، .... تقدیر و تشکر می‌نمایم.

از ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی آقای دکتر جاسبی در راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی چالدران و دکتر احمدی ریاست محترم دانشگاه پیام نور در راه‌اندازی دانشگاه پیام‌نور شهرستان ... تقدیر و تشکر می‌نمایم.

ضمن تقدیر و تشکر از رئیس جمهور محترم در موافقت ایجاد منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی در ماکو در سفر استانی، باتوجه به پایان رسیدن مطالعات، تقاضای ارسال لایحه به مجلس محترم شورای اسلامی جهت تصویب نهایی  را دارم.

با تقدیر و تشکر از دولت در حمایت از اجرای پروژه‌های صنعتی توسط بخش خصوصی در شهرستانهای ماکو، چالدران، پلدشت در جهت اشتغالزایی که بعد از به بهره‌برداری رسیدن بیش از 20 هزار شغل ایجاد می‌کند، از رئیس جمهور محترم تقاضا دارم دستور لازم به دستگاه‌های مربوطه، باندهای عامل جهت پرداخت تسهیلات ارزی ریالی بخصوص برای پروژه‌های در حال اجراء کارخانه فولاد خاورمیانه با ظرفیت 4 میلیون و 800 هزار تن در سال، کارخانه سیمان خاکستری ماکو با بیش از 35 درصد پیشرفت کار، کارخانه سیمان سفید و خاکستری چالدران و کارخانه مس ماکو را صادر فرمایند.

باتوجه به افزایش و جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در شهرستانهای ماکو، جاده سن‌تی ایران به اروپا ظرفیت کامیونهای داخلی و خارجی را ندارد. پیرو دستور قبلی رئیس‌جمهور محترم وزارت محترم راه و ترابری در شروع عملیات آزاد‌راه بازرگان ـ تبریز اقدام سریع بعمل آورد.

رئیس جمهور محترم! در طول تاریخ ایران نامناسبت‌ترین سرشماری در سال 86 انجام گرفته که در این سرشماری جمعیت کارگری مهاجر، دانشجویان، سربازان شهر و روستا از آمار حذف شده‌اند و با این آمار، ارائه خدمات می‌نمایند. حال باتوجه به بازگشت این جمعیت حذف شده در سرشماری باضافه خانوارهایی که به مأمورین مراجعه ننموده‌اند، در واگذاری سهمیه، سوخت و آرد در  شهرها و روستاها براساس این آمار مشکلات و معضلات را بدنبال داشته، تقاضا دارم دستور فرمائید با آمار 85 نسبت به ارائه خدمات ادامه داده تا مشکل کلی مردم حل شود.

جناب آقای فرشیدی! وزیر محترم آموزش و پرورش، بعلت بالای آوردن نرم کلاسهای درس در استانهای آذربایجان غربی، در شهرستانهای ماکو و چالدران عده‌ای از معلمان حق‌التدریس با بیش از 4 سال سابقه مازاد اعلام شده و اخراج شدند در صورتیکه این عزیزان با هزینه شخصی در خدمت تعلیم و تربیت و وزارت آموزش و پرورش بوده، ظلم بزرگی در حق آنها وارد شده. تقاضا دارم دستور بکارگیری افراد مازاد اعلام شده حق‌التدریس شهرستانهای ماکو، چالدران را به سازمان آموزش و پرورش استان ابلاغ فرمایید.

والسلام‌ علیکم و رحمه‌ الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet