خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/05/06 11:18:00
سرویس سیاسی

نصیرپور: در فعالیت‌های گروهی مجلس از حضور همه فراکسیون‌ها استفاده شود

**مجید نصیرپور گفت: اگر نمایندگان اصول‌گرا می‌توانند حق مردم را اعاده کنند و مانع از رفتارهای غیرقانونی شوند ما مخالفتی با کمیته ویژه مجلس نداریم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، عضو فراکسیون خط امام(ره) در واکنش به عدم حضور اعضای این فراکسیون در کمیته ویژه مجلس برای بررسی وضعیت بازداشت شدگان اخیر در جمع خبرنگاران گفت: متاسفانه در فعالیت گروهی برای احقاق حقوق مردم ممیز‌ی‌های سیاسی صورت می‌گیرد.

وی افزود: به نظر می‌رسد در حال حاضر جریان اکثریت تلاش می‌کند فقط از نمایندگان این طیف در کمیته‌های ویژه مجلس حضور داشته باشند.

نصیرپور ادامه داد: پیگیری حق مردم مهمترین اولویت نمایندگان است اگر نمایندگان اصول‌گرا می‌توانند حق مردم را اعاده کنند و مانع از رفتارهای غیرقانونی شوند ما مخالفتی با تشکیل کمیته‌های آنها نداریم و برای آنها آرزوی توفیق هم می‌کنیم.

نماینده سراب تصریح کرد: امیدوارم اقدامات مجلس در مورد وضعیت بازداشت‌ شدگان جدی و مستمر باشد. نظام جمهوری اسلامی ایران که روی پای خود ایستاده، نیازمند حمایت جدی مردم است لذا به تلاش‌هایی که در جهت مطالبه حقوق مردم باشد استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به تلاش‌های فراکسیون خط امام(ره) برای حضور در کمیته ویژه مجلس جهت بررسی وضعیت بازداشت شدگان، تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنیم تا در فعالیت‌های گروهی مجلس از حضور همه فراکسیون‌ها استفاده شود، زیرا نمی‌توان به حضور فراکسیون‌های مختلف در مجلس اعتقاد داشت اما در کارهای جمعی حضور آنها را نپذیرفت.

نصیرپور با بیان این که عدم مشارکت بخشی از نمایندگان در فعالیت‌های گروهی خانه ملت کیفیت کار را کاهش می‌دهد، گفت: لاریجانی در ریاست مجلس به رغم همه فشارها توانسته است هویت سیاسی مجلس را احیا کند و آن را به جایگاه واقعی آن برساند.

وی به لاریجانی توصیه کرد از ظرفیت‌ همه گروه‌های فکری مجلس استفاده کند.

نماینده سراب در مورد تاثیر تشکیل کمیته‌های ویژه در مجلس در فضای عمومی کشور پاسخ داد: تعطیلی یکی از بازداشتگاه‌ها در نتیجه انعکاس اخبار و اطلاعات در این زمینه بوده است. چنانچه این پیگیری‌ها مستمر بماند ممکن است موانع بعدی نیز مرتفع شود.

وی خاطر نشان کرد: وقتی در کشور نیروهای انتظامی، قوه قضائیه و وزارت اطلاعات داریم، معنی ندارد که جای دیگری بخشی از مسئولیت‌های دولت را به خود اختصاص دهد و فراتر عمل کند.

عضو کمیسیون اجتماعی با بیان این که این اقدامات در دراز مدت به نفع حاکمیت نیست به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر حرکت در چارچوب قانون اشاره کرد و گفت: همه باید تلاش کنیم که همه کارها در چارچوب قانون باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet