خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/08/29 09:45:47
سرویس سیاسی
ابوترابی:

تعدد داوطلبان انتخابات یکی از موانع عدم تحقق شفافیت در هزینه‌های انتخاباتی / لزوم فعال‌تر شدن احزاب

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: تعدد داوطلبان انتخابات سبب بوجود آمدن فضایی غبارآلود شده و تحقق شفافیت منابع و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان تلقی می شود.
تعدد داوطلبان انتخابات یکی از موانع عدم تحقق شفافیت در هزینه‌های انتخاباتی / لزوم فعال‌تر شدن احزاب عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: تعدد داوطلبان انتخابات سبب بوجود آمدن فضایی غبارآلود شده و تحقق شفافیت منابع و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان تلقی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109882506336.jpg تعدد,داوطلبان,انتخابات,یکی,از,موانع,عدم,تحقق,شفافیت,در,هزینه‌های,انتخاباتی,/,لزوم,فعال‌تر,شدن,احزاب Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه طرح و لایحه غیر رسمی جامع انتخابات به طور متناوب در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی  در حال بررسی است، گفت: بر این اساس باید اذعان کرد که پرداختن به موضوع شفاف‌سازی منابع و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان یکی از مهمترین دغدغه نمایندگان مجلس در تدوین قانون جامع مذکور است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راهکارهای موجود برای کمک به شفاف‌سازی منابع انتخاباتی داوطلبان، اظهارکرد: به نظر می رسد اگر احزاب فعال تر شوند، خیلی راحتتر می توان منابع مالی داوطلبان را رصد کرد.

وی ضمن تاکید بر اینکه تعدد داوطلبان انتخابات سبب بوجود آمدن فضایی غبارآلود شده و همین امر یکی از موانع عدم تحقق شفافیت منابع و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان تلقی می شود، ادامه داد: به عنوان مثال بیش از 12 هزار داوطلب برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که از این میزان بیش از 6 هزار نفرتایید شدند؛ این مهم در حالیست که باید گفت هیات های نظارت و سایر دستگاه های متولی نمی توانند میزان هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان را رصد و بررسی کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بنابراین وقتی افراد ذیل احزاب در انتخابات شرکت کنند، به راحتی می توان مسیر دستیابی به منابع مالی را بررسی کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت هرچه سریع تر لایحه جامع انتخابات را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند تا این مهم پس از بررسی در کمیسیون های مربوطه و تایید در صحن، در زمان انتخابات اجرایی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet