خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/08/30 08:34:00
سرویس استان ها
نیازآذری:

پیگیری مستمر تکمیل پروژه آب و فاضلاب بابل/ شتاب اجرای پروژه‌ها با پیش‌بینی اعتبارات در بودجه 96

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران با تاکید بر پیگیری مستمر تکمیل پروژه آب و فاضلاب بابل، گفت: روند اجرای پروژه‌ها با پیش‌بینی اعتبارات در بودجه ۹۶ شتاب بیشتری خواهد گرفت.
پیگیری مستمر تکمیل پروژه آب و فاضلاب بابل/ شتاب اجرای پروژه‌ها با پیش‌بینی اعتبارات در بودجه 96 رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران با تاکید بر پیگیری مستمر تکمیل پروژه آب و فاضلاب بابل، گفت: روند اجرای پروژه‌ها با پیش‌بینی اعتبارات در بودجه 96 شتاب بیشتری خواهد گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104937171404.jpg پیگیری,مستمر,تکمیل,پروژه,آب,و,فاضلاب,بابل/,شتاب,اجرای,پروژه‌ها,با,پیش‌بینی,اعتبارات,در,بودجه,96 Icana

حسین نیاز آذری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص آخرین وضعیت تأمین آب‌شرب سالم و بهداشتی بابل، گفت: آب شربی که از طریق خط انتقال از سدالبرز به شهرهای «گروه الف» و احداث بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین تصفیه‌خانه شمال‌کشور هم‌اکنون در دست اجرا است، به عنوان مطالبه به حق مردم در قالب یکی از مهم‌ترین پروژه‌های رفاهی و بهداشتی منطقه مرکزی مازندران در دستور است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام گرفته بخش عمده‌ای از کمبود‌آب‌شرب تا زمان بهره‌برداری از تصفیه‌خانه اصلی، با احداث تصفیه‌خانه‌های موقت طلوت برطرف شده اما همچنان پیگیری اتمام ساخت بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین تصفیه‌خانه شمال کشور، تکمیل خط انتقال از سدالبرز و انجام اتصالات مخازن درون شبکه ادامه دارد.

وی افزود: در حال حاضر ساخت این تصفیه‌خانه به پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی رسیده‌است لذا در نشست شرکت مهندسی آب‌وفاضلاب مقرر گردید تا بهره‌برداری آزمایشی از این پروژه ملی حداکثر تا «تابستان٩٧» آغاز گردد.

نیاز آذری ادامه داد: همچنین در نشست مذکور با اشاره به مخاطرات زیست‌محیطی ناشی از بالابودن سطح آب در شهر بابل و امیرکلا و اهمیت بهداشت و سلامت مردم، خواستار تسریع در اجرای شبکه فاضلاب‌شهری بابل و امیرکلا به عنوان طرح زیربنایی زیست‌محیطی شدیم و با تاکید بر مطالبه به حق شهروندان، از کندی اجرای پروژه ابراز تاسف کردیم.

وی یادآور شد: بنابراین مقرر شد با تاکید مدیرعامل شرکت مهندسی آب‌وفاضلاب کشور، از محل اعتبارات پیوست قانون بودجه «سال۹۶» و منابع داخلی، روند اجرای پروژه مذکور شتاب بیشتری گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران، تصریح کرد: در کنار تأمین آب شرب برای شهرهای بابل و امیرکلا تأمین آب پایدار برای روستاهای ‌بابل از محل سدالبرز نیز در دست اجرا است. لذا در نشست مذکور مقرر شد برای ٢٧ روستای بخش‌ بابلکنار از طریق مجمتع ریگ چشمه، ۱۵ روستای محور ‌بابل ‌به ‌کیاکلا از مجتمع آغوزبن و ۱٢ روستای جاده ‌قائم‌شهر از مجمتع منصورکنده از طریق برخورداری از تخصیص سدالبرز، آب‌شرب‌پایدار فراهم شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet