خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/07/29 15:08:00
سرویس کمیسیون ها

نایب رئیس کمیسیون بهداشت از ارائه طرح رحم اجاره ای به هیات رئیسه مجلس خبر داد

علی باغبانیان با اشاره به طرح رحم اجاره ای گفت: این طرح توسط جمعی از نمایندگان مجلس به امضا رسیده و به هیات رئیسه ارائه شده است و پس از تایید اداره کل قوانین در صحن مجلس برای تصویب به شور گذاشته خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با تصویب این طرح در مجلس مشکلات عده ای از زوج های جوان برطرف می شود، افزود: در برخی از زن ها به لحاظ تخمک و اسپرم هیچ مشکلی وجود ندارد اما رحم آنها به علت وجود برخی بیماری ها پذیرش اسپرم را ندارد. اما با اجرای این طرح لقاح، اسپرم های مرد و زن در محیط آزمایشگاهی مخلوط و پس از تشکیل نطفه، در رحم زنی که اعلام آمادگی کرده است گذاشته می شود.

نماینده نطنز تصریح کرد: در هیچ یک از لوایحی که دولت به مجلس ارائه کرده مقوله سلامت مردم به عنوان اولویت مطرح نشده است و در دوره های پنجم و ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی نیز بیش از 100 اولویت توسط دولت های مختلف به مجلس ارائه شده اما از بحث سلامت مردم هیچ حرفی به میان نیامد.

وی متذکر شد: براساس برنامه چهارم سهم مردم از بخش درمان 70 درصد و سهم دولت نیز 30 درصد اعلام شده است در حالی که هم اکنون 70 درصد سهم درمان توسط مردم و کمتر از 30 درصد توسط دولت پرداخت می شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet