هدر اصلی
1396/09/01 12:57:00
سرویس اقتصادی
زارع:

قیمت سکه طلا حباب دارد/اعمال نظارت موثر در بازار طلا ضرورت دارد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از حباب قیمتی در بازار سکه طلا انتقاد کرد.
قیمت سکه طلا حباب دارد/اعمال نظارت موثر در بازار طلا ضرورت دارد سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از حباب قیمتی در بازار سکه طلا انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104176803219.jpg قیمت,سکه,طلا,حباب,دارد/اعمال,نظارت,موثر,در,بازار,طلا,ضرورت,دارد Icana

رحیم زارع در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درباره افزایش قیمت سکه و طلا در رزوهای اخیر گفت:قیمت طلا و سکه در داخل کشور متاثر از عوامل اقتصادی و حتی فضای روانی حاکم بر بازار است .  

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:درماه های گذشته افزایش نرخ اونس جهانی طلا از دلایل رشد قیمت طلا و سکه در بازار کشور بوده است که این موضوع طبیعی است.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی،ادامه داد:بطور طبیعی علاوه بر افزایش نرخ اونس جهانی طلا، رشد قیمت ارز نیز در افزایش بهای طلا در بازار کشور تاثیر گذار بوده است که می توان این موضوع را نیز بدیهی ارزیابی کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: با توجه به فرا رسیدن ماه ربیع الاول پیش بینی می شود تقاضای طلا و سکه در بازار با رشد روبرو شود که این موضوع نیز در افزایش بهای طلا در بازار تاثیرگذار بوده اما نکته قابل تامل این است تاثیر دلایل مذکور قابل محاسبه است و نباید رشد قیمت بصورت کاذب باشد.

رشد قیمت سکه با وجود ثبات نسبی در بازار ارز و بازار جهانی طلا

زارع در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:براساس اخبار قیمت سکه طلا در دو روز گذشته، به یک میلیون و ۴۳۷ هزار تومان رسید و گرانتر شد این در حالی است که این افزایش قیمت در شرایطی اتفاق افتاد که نرخ ارز و اونس جهانی طلا در بازار با رشد چندانی روبرو نشود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقش تک نرخی شدن ارز در ایجاد ثبات نسبی در بازار یادآور شد:در حال حاضر قیمت سکه اصطلاحا حباب دارد و این موضوع قابل قبول نیست چرا که کم توجهی به مدیریت و نظارت بر بازار طلا باعث رونق بازار سوداگری می شود بنابراین باید نهادهای نظارتی و اتحادیه و طلا و جواهر مانع از رونق سوداگری در بازار طلا شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet