هدر موبایل
1388/05/06 13:16:00
سرویس صحن
کوهکن در نطق میان دستور:

حماسه‌ 22 خرداد رکورد جدیدی در دنیای پرمدعی دموکراسی بود

**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی حضور حماسه‌ساز مردم در ۲۲ خرداد ماه و انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری را موجب خاموش شدن بدخواهان نظام و خلق رکورد جدیدی در دنیای سیاسی و پر مدعی دمکراسی امروز ارزیابی کرد.

"محسن کوهکن" روز سه‌شنبه در نطق میان  دستور به حوادث پس از انتخابات پرداخت و افزود: گرچه کج سلیقگی دوستان نامهربان و غافل و کید دشمنان قسم خورده در این سرزمین دغدغه‌هایی را به وجود آورد و آثار غم آن بر دل نشست، اما آنچه انکار ناپذیر است برگزاری انتخابات با شکوه وبی‌نظیر بود که همه شرکت کنندگان در انتخابات این عظمت را آفریدند.

وی خاطر نشان کرد: نتیجه این انتخابات فراهم آوردن حضور مردی بود که با یک زبان باید به او تبریک گفت و آرزوی موفقیت در امر خدمت به مردم را در سر پرواند و با زبانی توام با مهربانی، چشمی تیزبین و نیتی خیرخواهانه منتقد.

کوهکن در ادامه گفت: آنچه امروز نیاز ضروری جامعه اسلامی است دمیدن روح آرامش و بالا بردن ضریب امیدواری به آینده روشن می‌باشد که ظرفیت بالای ولایی و اسلامی توان تامین حداکثری آن را دارا می‌باشد.

وی با اشاره به فرمایشات مولای متقیان در خصوص عدم ستیز در جامعه اشاره کرد و افزود: اداره امور تدبیر می‌خواهد. بنا بر فرمایش علی(ع) ستیز تدبیر را ویران می‌کند لذا از ستیزه جویی باید پرهیز کرد و از قانون تمکین نمود و در مسیر ناصواب سیاست یک بام و دو هوا بپرهیزیم .

کوهکن در ادامه خاطر نشان کرد: در زمانی که دشمنان دیرینه مردم‌، ساز دشمنی را کوک کردند، تنها راه چاره راه گوش جان دادن به فرمایش مولایمان امیرمومنان است که فرمود نزدیک شدن مردم به یکدیگر آنان را از دشمنی ورزیدن برهم باز می‌دارد.

وی شعله‌ور شدن بین قوای مملکتی از آرزوهای دیرینه دشمن دانست و افزود:‌در مقاطعی حساس همچون زمان رای اعتماد به هیات وزیران می‌تواند بستر مناسبی برای دامن زدن به این آرزوی  انشاء ا.. دست نیافتنی دشمن باشد.

عضو هیات رییسه مجلس در ادامه گفت: آنچه ما را از این گرداب عبور می‌دهد، استقامت و پافشاری بر اجرای قانون و به رسمیت شناختن قانون حقوق هر یک از دو قوه است.

وی خاطر نشان کرد: قطعاً انتخاب و پیشنهاد 21 وزیر از اختیارات رییس جمهور و بررسی و رای دادن یا ندادن از اختیارات خدشه ناپذیر نمایندگان محترم است منتهی با حفظ استقلال و حقوق متقابل و تعامل نزدیک و برادرانه رییس جمهور و مجلس بر نقش برآب کردن نقشه‌های دشمنان مهر تایید خواهیم زد.

عضو هیات رییسه مجلس در ادامه با اشاره به موضع‌گیری رییس جمهور آمریکا در خصوص مسایل ایران اشاره کردو خطاب به وی گفت: جناب‌ آقای اوباما همان طور که موضع‌گیری دولت آمریکا  را در نزد افکار عمومی دنیا به پایین‌ترین حد ممکن تنزل داد ادامه آن را در چنین شرایط اقتصادی معلوم نیست شما را به کدام ناکجا آباد رهنمون شود.

وی ادامه داد: صلاح و مصلحت مردم آمریکا در عاقلانه تحلیل کردن مسایل است هر چند خبرهای ضعیف وبعضاً تحریف شده از داخل ایران بعد از انتخابات ریاست جمهوری شما را ذوق‌زده کرد و دست به اقداماتی نسنجیده‌ای زدید.

وی افزود: شک نکنید نظام اسلامی با اقتدار و قدرت بیش از قبل به مسیر صحیح خود ادامه می‌دهد.

کوهکن همچنین به موضع دولت انگلیسی پرداخت و خطاب به زمامداران این کشور اظهار داشت: منفور ترین سابقه ذهنی نسبت به دولت‌ها، متعلق به شماست.

وی افزود: در مسایل اخیر به خطا رفتید و ادامه مسیر غلط برای شما هزینه خواهد داشت. کاری نکنید که فرزندان امام(ره) مجبور شوند بلایی را که بر سر جاسوس خانه آوردند بر سر شما آورند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet