هدر اصلی
1396/09/01 09:45:37
سرویس اقتصادی
بت کلیا تاکید کرد:

19میلیون با شرایط نامناسب مسکن در معرض خطر زمین لرزه/حل معضل سکونت‌گاه‌های غیررسمی با تشکیل کارگروه ملی

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از اینکه بیش از ۱۹ میلیون نفر در وضعیت بد مسکنی در کشور قرار دارند، گفت: متاسفانه علاوه بر کیفیت پایین بسیاری از سازه ها پیش بینی مقاومت در برابر بلایای طبیعی نیز در آن ها صورت نگرفته است.
19میلیون با شرایط نامناسب مسکن در معرض خطر زمین لرزه/حل معضل سکونت‌گاه‌های غیررسمی با تشکیل کارگروه ملی عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از اینکه بیش از 19 میلیون نفر در وضعیت بد مسکنی در کشور قرار دارند، گفت: متاسفانه علاوه بر کیفیت پایین بسیاری از سازه ها پیش بینی مقاومت در برابر بلایای طبیعی نیز در آن ها صورت نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106968211595.jpg 19میلیون,با,شرایط,نامناسب,مسکن,در,معرض,خطر,زمین,لرزه/حل,معضل,سکونت‌گاه‌های,غیررسمی,با,تشکیل,کارگروه,ملی Icana

یوناتن بت کلیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از کیفیت پایین بسیاری از سازه ها در کشور، گفت: متاسفانه بیش از 19 میلیون ایرانی در وضعیت بد مسکنی قرار دارند که در زمان وقوع زلزله و حوادثی از این دست به کانون تهدیدزایی برای کشور تبدیل می شود.

نماینده مردم مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از ساخت و سازهای اخیر به دور از نظارت های سازمان های مسئول و با رعایت کمترین استانداردها صورت گرفته است، افزود: پیش بینی مقاومت در برابر بلایای طبیعی در بسیاری از سازه ها صورت نگرفته که این خود از نقاط ضعف است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به زمین لرزه غرب کشور، ادامه داد: متاسفانه بسیاری از واحدهای تخریب شده در این زلزله سازه هایی بوده اند که یا در سکونتگاه های غیررسمی بنا شده بودند یا سازه های آن ها بدون نظارت های دقیق ایجاد شده بود.  

بت کلیا با تاکید بر اینکه سکونت گاه های غیررسمی در کشور یکی از مناطق تهدیدزا در حین بروز حوادثی مشابه زمین لرزه است، تصریح کرد: حجم این سکونتگاه ها در کلانشهرهای کشور کم نیست از این رو دولت باید با برنامه ریزی مشخص هر چه سریع تر اسکان در این مناطق را ساماندهی کند.

بی توجهی به بافت فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی سهل انگاری است

وی با بیان اینکه ساخت و ساز در کشور باید با رعایت استانداردهای روز دنیا و بهره گیری از تجریبات کشورهای موفق همراه باشد، گفت: در کشوری که هر چند سال یک بار، حوادثی مانند زلزله در آن رخ می دهد، بی توجهی به بافت فرسوده یا سکونتگاه های غیر رسمی سهل انگاری است.

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان با تاکید بر اینکه در خطر بودن جان بیش از 19 میلیون ایرانی به علت بدمسکنی برای مسئولان زنگ خطری است، افزود: رفع مشکلات این قشر از مردم تنها با حضور یک دستگاه یا ارگان قابل حل نیست از این رو باید یک اراده فرا جناحی و با تشکیل کارگروهی ملی این موضوعات پیگیری شود.

بت کلیا با بیان اینکه مجلس و سایر دستگاه های ناظر نیز در روند نظارت خود کم کاری کرده اند، گفت: اگر نظارت ها صحیح بود در حال حاضر تا این میزان توسعه مناطق حاشیه ای در شهرها و همچنین سکونتگاه های غیر رسمی صورت نمی گرفت.   

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس با برگزاری نشست هایی با مسئولان مربوطه موضوع سکونتگاه های غیررسمی و همچنین حاشیه نشینی را قبل از وقوع حادثه ای دیگر پیگیری خواهد کرد تا با اتخاذ تدابیری از وقوع خسارت های احتمالی جلوگیری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet