ایام محرم 1398
1388/05/06 15:24:00
سرویس صحن
در خصوص علت عدم استخدام قبول شدگان آزمون استخدامی

توضیحات وزیر آموزش و پرورش نمایندگان مجلس را قانع نکرد

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ وزیر آموزش و پرورش در مورد استخدام قبول شدگان آزمون استخدامی قانع نشدند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مجلس شورای اسلامی با 112 رای موافق ،103 رای مخالف و 10 رای ممتنع پاسخ وزیر آموزش وپرورش به سئوال نماینده ارومیه را قانع کننده ندانستند.

قاضی‌پور نماینده ارومیه، با سوال از علیرضا علی احمدی وزیر آموزش و پرورش علت عدم استخدام قبول شدگان آزمون استخدامی سال 85 و آموزشیاران مربیان بهداشت دارای ردیف استخدامی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی را خواستار شد.

براساس این گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات سئوال نماینده ارومیه را با حضور وزیر آموزش و پرورش مورد بررسی قرار داد که در آن جلسه علی احمدی اظهار کرد که آموزش و پرورش قبول شدگان آزمون استخدامی را به تدریج استخدام خواهد نمود و وزارت آموزش و پرورش طی دستور‌العملی در تاریخ 15/11/87 صدور احکام استخدام پیمانی معلمین حق‌التدریس و مربیان پرورشی را که در آزمون مورخ 27/6/86 شرکت و جزء پذیرفته شدگان نهایی ده هزار نفر بودند را صادر نمود و همچنین طی بخشنامه‌ایی در تاریخ 20/3/88 صدور احکام استخدام آموزشیاران نهضت سواد آموزی را  نیز صادر کرد اما کمیسیون آموزش و تحقیقات در مورد تحقق این دو بخش‌نامه که چه میزان از این ده هزار نفر و آموزشیاران نهضت سواد آموزی استخدام شده‌اند علی‌رغم پی‌گیریهای متعدد گزارشی از آموزش و پرورش دریافت نکرده است.

گفتنی است پس از پایان قرائت گزاش کمیسیون آموزش و تحقیقات علی عباسپور رییس این کمیسیون در قالب تذکری گفت: روز گذشته طی نامه‌ایی از وزیر آموزش و پرورش با اشاره به استخدام ده هزار نفر از معلمان حق‌التدریس که در آزمون شرکت کرده بودند و قبول شده‌اند آمده است احکام نه هزار و پانصدوسی و چهار نفر از آنها صادر شده پس از آن علی احمدی وزیر آموزش و پرورش در دفاع از عملکرد وزارتخانه متبوع خود گفت: باتوجه به صدور احکام استخدامیان تکلیفی برای آموزش و پرورش باقی نمانده است.

وزیر‌آموزش و پرورش گفت: انشاء ا.. طبق چارچوب و مقررات و منابع در حد نیاز آموزش و پرورش استفاده خواهد شد.

علیرضا علی احمدی تصریح کرد: مسائل و مشکلات در آموزش و پرورش زیاد است، هیچ فردی از این ده هزار نفر باقی نمانده که استخدام نشده باشد و این امر نیز در بهمن ماه سال گذشته انجام شده است.

قاضی‌پور پس از سخنان و دفاعیات وزیر آموزش و پرورش با بیان این مطلب که عدالت آموزشی زیر سئوال رفته است گفت: با وجود استخدامی‌هایی که وزیر اشاره کرده‌اند پس این اعتراضاتی که حق‌التدریسی‌ها دارند چیست؟

سپس وی اعلام کرد که از پاسخ وزیر آموزش و پرورش قانع نشده‌ام و سوال نیز برای رای گیری از نمایندگان قرائت شد که نمایندگان نیز پاسخ علیرضا علی احمدی را قانع کننده ندانستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet