هدر موبایل
1396/09/02 09:44:03
سرویس سیاسی
ابطحی اظهارکرد:

اظهارات ضدایرانی حریری تحت فشار سیاسی عربستان است/عاقبت "سعد" همانند پدرش خواهد شد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه عربستان خانواده سعد حریری را گروگان گرفته از این رو در اظهاراتش تحت فشار سعودی ها قرار دارد، گفت: حریری با اراده خودش اقدام به اظهارنظر علیه کشورمان نکرده است.
اظهارات ضدایرانی حریری تحت فشار سیاسی عربستان است/عاقبت "سعد" همانند پدرش خواهد شد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه عربستان خانواده سعد حریری را گروگان گرفته از این رو در اظهاراتش تحت فشار سعودی ها قرار دارد، گفت: حریری با اراده خودش اقدام به اظهارنظر علیه کشورمان نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201709103419852037.jpg اظهارات,ضدایرانی,حریری,تحت,فشار,سیاسی,عربستان,است/عاقبت,"سعد",همانند,پدرش,خواهد,شد Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به اظهارات اخیر سعد حریری در خصوص کشورمان، گفت: شرایط کنونی حریری همانند ضرب المثل " کور کور را می جوید آب گودال را " شده است؛ از این رو باید گفت که وی موقعیت مناسبی نداشته و در شرایطی نیست که حرفهایش از روی اراده و شعور باشد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خانواده سعد حریری در دست عربستان گروگان است، اظهار کرد: این مهم در حالست که شرکت وی در عربستان نیز دچار بحران مالی شده و بدهی میلیاردی به بانک های سعودی دارد لذا از جنبه های مختلف تحت فشار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در اظهارات سالهای گذشته حریری می توان به وضوح مشاهده کرد که چطور از جمهوری اسلامی ایران تعریف و همواره از رویکرد کشورمان دفاع کرده است، ادامه داد: بنابراین صحبت‌های وی با روزنامه سعودی قابل تامل و توجه نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه تمجید از محمد بن سلمان توسط نخست وزیر مستعفی لبنان صرفا به دلیل فشار سیاسی است، تصریح کرد: مسئولان کشورهای منطقه ولیعهد سعودی را فردی بی تجربه، خام و جاه طلب می دانند؛ به عبارتی وی به آلت دست اسرائیل در منطقه تبدیل شده است.

ابطحی با اشاره به اینکه روسیه وقتی با روشنگری کشورمان متوجه شد که کلاه گشادی سرش رفته وارد عرصه مقابله با داعش شد، افزود: آنها متوجه فتنه آمریکایی ها در منطقه شدند از این رو نقش کشورمان در از بین رفتن داعش به خوبی مشخص و واضح است و اظهارات حریری در این رابطه مربوط به فشار سعودی ها است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه حضور حریری در فرانسه و مصر بیانگر سردرگمی است، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد عاقبت سعد حریری همانند پدرش خواهد شد؛ البته مسئولان لبنانی استعفای وی در کشور عربستان را قبول ندارند زیرا این روش استعفا اعتبار قانونی ندارد و باید به کشور خودش بازگردد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet