روز مجلس
1388/05/06 15:46:00
سرویس سیاسی
حاجی بابایی:

مجلس طرح استخدام معلمان حق‌التدریس را هفته آینده بررسی می‌کند

**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح یک فوریتی استخدام معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در جلسات علنی هفته آینده مجلس خبرداد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حمیدرضا حاجی بابایی" که پس از اتمام جلس‌علنی امروز به ارائه گزارش مصوبات جلسه‌علنی روز سه‌شنبه می‌پرداخت با بیان مطلب فوق افزود: تعدادی از نمایندگان پیش از این درخواست بررسی این طرح به صورت خارج از نوبت را داده بودند و باتوجه به آماده بودن گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات در این خصوص این طرح در جلسات هفته آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عضو هیات رییسه مجلس همچنین در جلسه تصویب فوریت طرح مطرح شده که در صورت تصویب نهایی، سازمان تربیت بدنی، میراث فرهنگی و گردشگری و بنیاد شهید و امور ایثار گران به یک وزارتخانه تبدیل می‌شود و سازمان ملی جوانان هم به وزارت ورزش تبدیل می‌شود.

وی افزود: این مصوبه به کمیسیون مربوطه برای بررسی‌های بعدی فرستاده شد.

حاجی بابایی اظهار داشت: اصلاح بودجه 88 از جمله مصوبات جلسه‌علنی روز سه‌شنبه بود  که براساس این مصوبه 8 هزار و 500 میلیارد تومانی که دولت کسری داشت مقرر شد تا 6 هزار و 500 میلیارد تومان از این کسری از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای با درصد یکسان از همه پروژه‌ها کسر شود.

وی افزود: مابقی که 2 هزار میلیارد تومان است از محل اعتبارات هزینه‌ای با درصد یکسان از همه دستگاه‌ها کسر شود.

وی افزود: در جلسه امروز همچنین در ارتباط با فوریت یک لایحه تحت عنوان لایحه جامع و منابع طبیعی و آبخیز دارائی کشور که از لوایح بسیار مهم و مادر است و 97 ماده به مجلس ارائه شد که یک فوریت آن تصویب شد و در اختیار کمیسیون کشاورزی قرار گرفت تا مراحل بررسی‌های بعدی آن طی شود.

حاجی بابایی در ارتباط با رسیدگی به اعتبار نامه کابینه نهم  و رای اعتماد به دولت هم گفت: 12 مرداد ماه مراسم تنفیذ حکم رییس جمهوری از سوی مقام معظم رهبری انجام می‌شود و روز 14 مرداد ماه مراسم تحلیف برگزار می‌شود.

وی افزود: براساس اصل 121 قانون اساسی روسای مجلس، قوه‌قضائیه و رییس جمهور در مراسم تحلیف سخنرانی می‌کنند و رییس جمهور در حضور رییس قوه قضائیه، اعضای شورای نگهبان و نمایندگان مجلس سوگند یاد خواهد کرد و از همان روز رییس جمهور 14 روز فرصت دارد که وزرای خود را به مجلس معرفی کند.

عضو هیات رییسه گفت: مجلس نیز یک هفته برای رسیدگی به اعتبار نامه‌ها فرصت دارد.

وی افزود: مجموعاً آخرین فرصت ما 6 شهریور ماه است البته اگر رییس جمهور از فرصت دو هفته‌ای که دارند کم کنند به همان میزان از کل مهلت کم می‌شود و در هر صورت 6 شهریور باید دولت جدید را با رای اعتماد داشته باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet