خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/05/06 17:49:00
سرویس صحن
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

مجلس زمان بیشتری به امر نظارت اختصاص دهد

**عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی باید تدابیر رهبر انقلاب را در دیدار با نمایندگان، عملیاتی ساخته و زمان بیشتری را جهت نظارت منظور دارد.

به گزارش خانه ملت، "نیره اخوان بی‌طرف" در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس شوراس اسلامی، گفت: دولت محترم در معرفی کابینه به مجلس شورای اسلامی، ضوابطی را مدنظر قرار دهد که خروجی آن تعامل با مجلس باشد، تا افراد نخبه، با تجربه، ساده زیست، دارای سابقه ایثارگری، متواضع، انتقادپذیر، روحیه خلاقیت، مردم دار، از مجلس رای اعتماد بگیرند.

وی با اشاره به روز جانباز و زحماتی که این قشر در دوران دفاع مقدس متحمل شدند، پرداخت و افزود: ضرورت دارد تا تکلیف لایحه خدمات ایثارگران هر چه زودتر تعیین شود. به وزیر صنایع و معادن هم تذکر می‌دهم تا هرچه زودتر مصوبه دولت راجع به خودروی جانبازان را اجرایی کند.

نماینده مردم اصفهان گفت: رژیم صهیونستی و آمریکای جنایتکار بداند ملت ایران علی‌رغم سلایق مختلف اجازه نخواهد داد، این دو رژیم قوانین ضد بشری خود را که در جای جای قاره آمریکا و اروپا مشی خود قرار داده در ایران نیز جاری کنند.

وی سپس با اشاره به اظهارات کسانی که معتقد بودند دخالت خارجی در مسایل اخیر در کار نیست یا کمرنگ است، پرداخت و افزود: به این افراد تذکر می‌دهم تا به مصوبه 55 میلیون دلاری اخیر مجلس آمریکا برای مبارزه با انقلاب اسلامی بنگرند که چگونه آمریکای غارتگر قصد دخالت در امور داخلی ایران را دارد؛ که خوشبختانه چهره منافقانه و کریه اوباما همچون چهره خبیث انگلیس، همان گونه که مقام معظم فرمودند افشا شد.

وی خاطر نشان کرد: بهتر است جهان غرب به جای دخالت در امور داخلی کشورها به موارد نقض حقوق بشر و حقوق اقلیتها به ویژه مسلمانان توجه نموده تا وجدان بیدار بشری مشاهد تکرار وقایع تلخ به شهادت مروه شروینه خانم مسلمان محجبه آلمان نباشد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از همه نخبگان خواست، با وحدت حول محور ولایت آرامش را در جامعه عمق بخشند تا مسایل اصلی مردم به خصوص اشتغال سر لوحه کار قرار گیرد و در تدوین پنجم این مهم به عنوان محور برنامه منظور شود.

اخوان بی‌طرف اظهار امیدواری کرد: مجلس در امور تحقیق و تفحص تلاش بیشتری مبذول کند.

وی خاطر نشان کرد: اگر قوه‌قضائیه به تحقیق و تفحص از این قوه توجه می‌داشت جریانات اخیر دراین سطح اتفاق نمی‌افتاد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی با تشکر از موضع‌گیری مقام معظم رهبری، افزود: ایشان با فرمان خود که در جهت تحقق حقوق شهروندی است، مقرر فرمودند شورای عالی امنیت کشور کمیته‌ای تشکیل دهد تا اگر به کسی ظلم شده مورد رسیدگی قرار گیرد و با عوامل آن برخورد شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet