هدر موبایل
1396/09/04 10:07:32
سرویس فرهنگی
در یادداشتی پس از مسابقه تیم ملی فوتسال بانوان ایران و ایتالیا مطرح شد:

انتقاد رئیس فراکسیون زنان از عدم اطلاع‌رسانی مسابقات ورزشی بانوان/ نشان دادن ورزش زنان تابو نباشد

رئیس فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از اینکه شهرداری عکس پیروزی دختران ورزشی را در بیلبوردهای شهر نشان نمی‌دهد، گفت: نشان دادن ورزش زنان، که اتفاقاً با حجاب هم هستند، نباید تابو باشد؛ آنچه که تابوست چهره کریه فقر و فساد و فحشا است.
انتقاد رئیس فراکسیون زنان از عدم اطلاع‌رسانی مسابقات ورزشی بانوان/ نشان دادن ورزش زنان تابو نباشد رئیس فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از اینکه شهرداری عکس پیروزی دختران ورزشی را در بیلبوردهای شهر نشان نمی‌دهد، گفت: نشان دادن ورزش زنان، که اتفاقاً با حجاب هم هستند، نباید تابو باشد؛ آنچه که تابوست چهره کریه فقر و فساد و فحشا است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102477234408.jpg انتقاد,رئیس,فراکسیون,زنان,از,عدم,اطلاع‌رسانی,مسابقات,ورزشی,بانوان/,نشان,دادن,ورزش,زنان,تابو,نباشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پروانه سلحشوری رئیس فراکسیون زنان و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی علاوه بر تبریک پیروزی تیم فوتسال بانوان بر ایتالیا، از بی‌عدالتی نسبت به بانوان ورزشگاه در ابعاد مختلف همچون عدم اطلاع‌رسانی مسابقات آن‌ها در رسانه ملی و سطح شهر انتقاد کرد.

در متن یادداشت این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس آمده است؛

تیم فوتسال بانوان در اوج اقتدار 3 بر 1 ایتالیا را شکست داد. این یادداشت را زمانی مینویسم که در حال بازگشت از سالن هستم. از این برد بسیار خوشحال شدم اما متاسفانه از این ناراحت شدم که کوچکترین اطلاع‌رسانی در این زمینه انجام نشد. اگر یکی از تیم‌های مردان مسابقه داشت، آیا فدراسیون فوتبال، یا صدا و سیما و یا سایت‌ها و کانال‌های خبری به این شکل اطلاع رسانی می‌کردند؟ براستی که این تبعیض تاسف بار و غم انگیز است.

روزها می‌گذرند، فرصت‌ها می‌سوزند، کودکان به نوجوانی و بعد به جوانی می‌رسند و ما این الگوهای توانمند را به جامعه معرفی نمی‌کنیم. فریادمان بلند است که دختران پرخاشگر شده‌اند و از زنانه شدن فقر و اعتیاد صحبت می‌کنیم. مسئولان از روند رو به افزایش انواع آسیب‌های اجتماعی اظهار نگرانی می‌کنند. اما راه حل معضلات سخت نیستند، این ما هستیم که همه چیز را سخت کرده ایم.

چه اشکالی دارد که شهرداری تهران با بنر بزرگ عکس پیروزی دختران فوتسالیست یا هر رشته ورزشی دیگری را در بیلبوردهای شهر نشان دهد؟ چه ایرادی دارد همانطور که گریه را نشان می‌دهیم، شادی را هم نشان دهیم؟

جامعه ایران تشنه شادابی و نشاط است. این وظیفه صدا و سیما و سایر رسانه ها و نهادهای مرتبط است که شادی را به جامعه برگردانند. شاد بودن نباید تابو باشد. نشان دادن ورزش زنان، که اتفاقاً با حجاب هم هستند، نباید تابو باشد. آن چیزی که باید تابو باشد، چهره کریه فقر و فساد و فحشا است. تابو باید ابتذال یک جامعه باشد، وگرنه چه انسان سالمی می‌تواند مخالف ورزش، هنر و فرهنگ اصیل باشد. چه دلیل قانع‌کننده‌ای می‌توان یافت که ورزش را ترویج و تبلیغ نکنیم، هنر اصیل و فاخر را اعتلا نبخشیم و فرهنگ و هویت ایرانی و اسلامی خودمان را نتوانیم به نسل جوان منتقل کنیم.

ایران کشوری است با نعمت‌های بی‌شمار که خداوند به مردمان این سرزمین عطا کرده است و جوانان میهن ما یکی از این موهبت‌های بزرگ هستند. جوانان را دریابیم، به آن‌ها و استعدادهایشان ایمان بیاوریم. لیاقت جوانان ما بسیار بیشتر از آن چیزی است که ما برایشان فراهم کرده ایم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet