پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/09/04 17:09:00
سرویس سیاسی
سلیمی:

ماکرون به خطوط قرمز ایران دقت داشته باشد/فرانسه بدنبال نسخه محدودیت موشکی برای کشورمان نباشد

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به اینکه توان دفاعی و صنعت موشکی کشورمان خط قرمز بوده و قابل مذاکره نیست، گفت: صنعت موشکی ایران صرفا جنبه دفاع از تمامیت ارضی دارد و تهدیدآمیز نیست.
ماکرون به خطوط قرمز ایران دقت داشته باشد/فرانسه بدنبال نسخه محدودیت موشکی برای کشورمان نباشد سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به اینکه توان دفاعی و صنعت موشکی کشورمان خط قرمز بوده و قابل مذاکره نیست، گفت: صنعت موشکی ایران صرفا جنبه دفاع از تمامیت ارضی دارد و تهدیدآمیز نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108447278325.jpg ماکرون,به,خطوط,قرمز,ایران,دقت,داشته,باشد/فرانسه,بدنبال,نسخه,محدودیت,موشکی,برای,کشورمان,نباشد Icana

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آخرین اظهارنظر رئیس‌جمهور فرانسه مبنی بر اینکه باید در خصوص برنامه موشکی ایران مجزا از برجام گفت‌وگو شود، گفت: توافقنامه برجام یکبار برای همیشه مطرح و پرونده اش بسته شد لذا بهتر است ماکرون چنین نسخه هایی برای کشور قدرتمندی مانند ایران درنظر نگیرد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت موشکی جمهوری اسلامی ایران بومی بوده و صرفا جنبه دفاع از تمامیت ارضی کشورمان دارد، اظهار کرد: بر این اساس باید گفت که تاکنون هیچ کشوری از سوی ایران تهدید نشده بلکه همواره شاهد اقدامات خصمانه سایر کشورها علیه کشورمان بوده ایم.

وی ادامه داد: در دوران جنگ تحمیلی تسلیحات کشورهای خارجی از جمله فرانسه توسط صدام بر علیه کشورمان استفاده میشد از این رو امانوئل ماکرون قبل از اظهارنظر در خصوص توان دفاعی ایران، باید به حافظه تاریخی اش مراجعه کند از این رو دیگر آن زمان گذشته و توان دفاعی کشورمان برای مقابله با هر گونه تجاوزگری به طور چشمگیری افزایش یافته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در دوران برگزاری مذاکرات برجام، برخی کشورهای غربی به دنبال طرح این موضوع در ذیل مباحث هسته ای بودند که ایران با اقتدار نپذیرفت، تصریح کرد: توان دفاعی و صنعت موشکی کشورمان خط قرمز بوده و قابل مذاکره نیست.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولان کشورمان نباید اجازه دهند که توان دفاعی و حوزه موشک بالستیک خدشه دار شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet