هدر موبایل
1388/05/06 19:01:00
سرویس بین الملل

دیدار نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد با کوهکن

**"شویون شو" نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد ظهر امروز در مجلس شورای اسلامی با محسن کوهکن، رییس کمیته جمعیت و توسعه مجلس، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت، کوهکن در این دیدار به تشریح اقدامات مجلس شورای اسلامی در خصوص "جمعیت و توسعه" بر اساس سند اهداف هزاره سوم سازمان ملل پرداخت و گفت: جمعیت و توسعه یکی از سرفصل های مهمی است که پس از انقلاب اسلامی همواره در برنامه های پنج ساله و قوانین موضوعه از منظر مجلس دارای جایگاه خاصی بوده است.

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در این دیدار بر ضرورت افزایش نقش کشورهای آسیایی در تحقق برنامه های آتی سازمان ملل با عنایت به ظرفیت های بالقوه و تجارب این قاره کهن تاکید کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد برای ارتباط دفاتر مختلف سازمان ملل متحد با کمیسیون های متناظر مجلس شورای اسلامی، از طریق کمیته جمعیت و توسعه و بر اساس تاکید ریاست مجلس اقدامات لازم را انجام دهد.

شویون شو نیز در این دیدار با تقدیر از اقدامات مجلس شورای اسلامی در راستای اجرایی شدن سند اهداف هزاره سوم سازمان ملل متحد، گفت: نمایندگان مجلس به واسطه جایگاه خاص خود در بین مردم و نقشی که در برنامه ریزی های پنج ساله دارند، می توانند قدم های مهمی در اجرای برنامه های صندوق جمعیت سازمان ملل بردارند.

نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در ادامه با اشاره به تجربه موفق ایران در زمینه موضوعات جمعیتیو توسعه خواستار مشارکت هرچه بیشتر مجلس شورای اسلامی در برگزاری کنفرانس های بین المللی برای انتقال تجربیات بین نمایندگان دیگر مجالس شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet