هدر موبایل
1396/09/04 10:41:47
سرویس اجتماعی
سیاوشی شاه عنایتی:

بازپس گیری سوله مدیریت بحران از برنامه خنداونه/ساخت غیراصولی برج بر روی گسل های شمال و شمال شرق پایتخت

عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: متاسفانه برج های عظیم و زیادی بر روی گسل های شمال و شمال شرق پایتخت ساخته شده که در زمان بحران خسارات های جانی و مالی زیادی به بار خواهد آمد.
بازپس گیری سوله مدیریت بحران از برنامه خنداونه/ساخت غیراصولی برج بر روی گسل های شمال و شمال شرق پایتخت عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: متاسفانه برج های عظیم و زیادی بر روی گسل های شمال و شمال شرق پایتخت ساخته شده که در زمان بحران خسارات های جانی و مالی زیادی به بار خواهد آمد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103195927234.jpg بازپس,گیری,سوله,مدیریت,بحران,از,برنامه,خنداونه/ساخت,غیراصولی,برج,بر,روی,گسل,های,شمال,و,شمال,شرق,پایتخت Icana

طیبه سیاوشی شاه عنایتی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از ساخت و ساز بر روی گسل های تهران انتقاد کرد و گفت: تعداد زیادی برج بر روی این گسل ها ساخته شده و این معضل مشکلات تهران در زمان بحران را دو چندان می کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم منع ساخت و ساز در حریم گسل های تهران، تصریح کرد: متاسفانه برج های عظیم و زیادی بر روی گسل های شمال و شمال شرق پایتخت ساخته شده و ضوابط و اصول برج سازی نیز در آنها رعایت نشده این در حالی است که شهرداری نیز به هیچ وجه آمادگی لازم برای مقابله با بحران های احتمالی را نخواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه باید آمادگی لازم برای مقابله با زلزله احتمالی در دستگاه ها به وجود آید بر لزوم ورود جدی مدیریت بحران به موضوع برج های ناایمن تاکید کرد و افزود: مقاوم سازی و نوسازی ساختمان های ناایمن باید در دستور کار قرار گیرد

سیاوشی شاه عنایتی از تغییر کاربری سوله های مدیریت بحران انتقاد کرد و باید تاکید بر اینکه هر گونه تغییر کاربری باید به کارکرد اصلی خود باز گردانده شود، ادامه داد:  زلزله خبر نمی کند و باید فضای کافی برای اسکان مردم در زمان بحران پیش بینی شود اما متاسفانه برخی از سوله های مدیریت بحران واگذار، تغییر کاربری و اجاره داده شده اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه شهرداری سوله مدیریت بحران را از برنامه خنداونه پس گرفت، گفت: این اقدام  شهرداری باعث دلگرمی مردم تهران است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از اینکه آگاهی مردم پایتخت برای مقابله با زلزله احتمالی اندک است، تصریح کرد: باید در سوله های مدیریت بحران آموزش های لازم به مردم برای مقابله با بحران ارائه شود زیرا با ارتقای سطح آگاهی مردم خسارات های جانی و مالی در زمان بحران کاهش می یابد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایران کشوری زلزله خیز است و رسانه ملی باید موظف به ساخت و تولید تیزرهای تبلیغاتی برای افزایش آگاهی مردم در مقابله با زلزله احتمالی شود، گفت: آگاهی مردم برای مواجهه با بحران باید  افزایش یابد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با انتقاد از اینکه تعداد زیادی از مدارس در بافت فرسوده قرار دارند، تصریح کرد: متاسفانه عمر برخی از مدارس تهران به بیش از 50 سال می رسد؛ این موضوع را از وزارت راه و شهرسازی پیگیری کردیم و اظهار کردند که نوسازی و ساخت و ساز مدارس در حیطه وظایف آنها نیست در این رابطه نیاز است هر چه سریع تر این مدارس از سوی مسئولان امر نوسازی و مقاوم سازی شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet