هدر موبایل
1396/09/04 10:54:48
سرویس فرهنگی
اولادقباد:

تغییر در آیین‌نامه اردوهای دانش‌‎آموزی بدون همکاری سایر دستگاه‌ها مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است که تغییر در آیین‌نامه اردوها آن هم فقط از سوی آموزش و پرورش بدون همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادها مشکلی را حل نخواهد کرد و خواستار ارائه گزارشی در این خصوص از سوی وزارت راه و پلیس راهور شد.
تغییر در آیین‌نامه اردوهای دانش‌‎آموزی بدون همکاری سایر دستگاه‌ها مشکلی را حل نخواهد کرد عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است که تغییر در آیین‌نامه اردوها آن هم فقط از سوی آموزش و پرورش بدون همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادها مشکلی را حل نخواهد کرد و خواستار ارائه گزارشی در این خصوص از سوی وزارت راه و پلیس راهور شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611102717178472.jpg تغییر,در,آیین‌نامه,اردوهای,دانش‌‎آموزی,بدون,همکاری,سایر,دستگاه‌ها,مشکلی,را,حل,نخواهد,کرد Icana

فریده اولادقباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تغییر و اصلاح آیین‌نامه‌ اردوهای دانش‌آموزی از سوی وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: پس از وقوع حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس دانش‌آموازن هرمزگانی در نشست‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس علاوه بر مسئولان وزارت آموزش و پرورش از مسئولان وزارت راه و شهرسازی نیز به منظور ایمن‌سازی جاده‌های کشور در کمیسیون دعوت به عمل آمد تا آن‌ها نیز نسبت به ایمن‌سازی جاده‌ها اقدام کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از جاده‌های کشور در حال حاضر مخاطره‌آمیز هستند و نیاز به گارد ریل و حفاظ دارند، افزود: در بررسی‌های حادثه واژگونی اتوبوس هرمزگانی این مسئله محرز شد که قطعا اگر جاده‌ها ایمن بودند، شدت حادثه به این میزان نبود.

وی ادامه داد: پلیس راهور، وزارت بهداشت و درمان آموزشکی پزشکی و نهادها و سازمان‌های زیرمجموعه این وزارتخانه مثل اورژانس کشور و سازمان هلال احمر باید اقدامات به موقع و نظارت‌ جدی برای آسیب‌های کمتر در چنین حوادثی را داشته باشند لذا تغییر در آیین نامه اردوها آن هم فقط از سوی آموزش و پرورش بدون همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادها مشکلی را حل نخواهد کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه پلیس راهور وظیفه دارد رفتار رانندگان به ویژه رانندگانی که دانش‎آموزان را حمل می‌کند، رصد کند، افزود: علاوه بر این نظارت بر بستن کمربند ایمنی و الزامی در این خصوص برای اتوبوس‌ مدارس یکی دیگر از مواردی است که پلیس راهور باید بر آن نظارت داشته باشد.

اولادقباد با اشاره به آمار بالای تلفات جانی و مصدومان ناشی تصادفات جاده‌ای کشور، گفت: رفتارهای پرخطر بیشترین نقش را در آمار تصادفات جاده‌ای داشته لذا به همین خاطر است که پلیس راهور باید نظارت جدی و بالایی در این خصوص بر رفتار رانندگان خاطی داشته باشد.

وی در خصوص پرونده واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر هرمزگانی، گفت: البته در این مورد به خصوص با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که راننده اتوبوس به لحاظ روحی و جسمی کاملا سالم بوده و دلایل دیگری موجب بروز حادثه شده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار ارائه راهکار از سوی وزارت راه و شهرسازی، وزارت بهداشت و پلیس راهور برای پیشگیری و اقدامات پس از حادثه به منظور کاهش آسیب‎های ناشی از تلفات جاده‌ای به کمیسیون متبوعش شد و گفت: در حال حاضر فقط آموزش و پرورش راهکارهای خود را در این خصوص در قالب اصلاح آیین‌نامه‌ اردوهای دانش‌آموزی به کمیسیون ارائه داده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet