هدر موبایل
1396/09/05 12:07:00
سرویس اقتصادی
نوروزی:

تاییدیه های صدور دسته چک، متمرکز می شود/بررسی صدور چک الکترونیکی در کمیسیون قضایی و حقوقی

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت:متمرکز شدن موضوع تاییدیه برای صدور دسته چک در راستای بازگشت اعتبار به چک در اقتصاد است.
تاییدیه های صدور دسته چک، متمرکز می شود/بررسی صدور چک الکترونیکی در کمیسیون قضایی و حقوقی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت:متمرکز شدن موضوع تاییدیه برای صدور دسته چک در راستای بازگشت اعتبار به چک در اقتصاد است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105454172659.jpg تاییدیه,های,صدور,دسته,چک،,متمرکز,می,شود/بررسی,صدور,چک,الکترونیکی,در,کمیسیون,قضایی,و,حقوقی Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص تغییر قانون چک گفت:در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، طرح اصلاح قانون چک مورد بررسی قرار گرفته و کلیات این طرح مصوب شده است.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی موضوع طرح اعتبار سنجی برای چک ادامه داد: تغییرات در قانون چک بر این اساس خواهد بود که بعد از تصویب نهایی طرح اصلاح قانون چک در مجلس و تایید شورای محترم نگهبان، به چک های مصطلح در کشور مانند چک های عادی، تضمینی و مسافرتی، چک الکترونیکی نیز افزوده می شود.    

 نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی افزود:براساس ماده دوم طرح اصلاح قانون چک که در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مصوب شده، تاییدیه های صدور دسته چک، تقریبا متمرکز می شود که بیانگر این نکته است اگر کسی  در یک بانک چک برگشتی داشته باشد تا سه سال دیگر براساس نظر بانک مرکزی نمی تواند از هیچ بانک دیگری دسته چک دریافت کند.  

بازگشت اعتبار به دسته چک با متمرکز شدن تاییدیه صدور چک

نوروزی در ادامه گفت ‌و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:متمرکز شدن موضوع تاییدیه برای صدور دسته چک در راستای بازگشت اعتبار به دسته چک و نظام مند کردن سیستم بانکی کشور محسوب می شود.

وی در پاسخ به این سئوال مبنی بر اینکه آیا ملاحظات در نظر گرفته شده در طرح اصلاح قانون چک برای صدور دسته چک سخت گیرانه نیست، گفت:برای بازگشت اعتبار به چک در اقتصاد کشور راهی جز این نداریم.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:کار بررسی طرح اصلاح قانون چک در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در روزهای آتی به اتمام می رسد و این امکان وجود دارد ملاحظات دیگر در خصوص این موضوع در هنگام بررسی در صحن علنی مجلس،لحاظ شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet