هدر موبایل
1396/09/04 18:35:46
سرویس سیاسی
ذوالنوری تشریح کرد:

تلاش ریاض برای تکرار سناریوی منصور هادی با نقش اولی سعد حریری / بازداشت حریری لبنان را دچار تشتت نکرد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اعتقاد دارد عربستان تلاش کرد تا حریری را در عربستان نگه دارند و مدل منصور هادی در یمن را اجرا و بهانه حمله به لبنان را بدست بیاورد اما این موضوع محقق نشد.
تلاش ریاض برای تکرار سناریوی منصور هادی با نقش اولی سعد حریری / بازداشت حریری لبنان را دچار تشتت نکرد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اعتقاد دارد عربستان تلاش کرد تا حریری را در عربستان نگه دارند و مدل منصور هادی در یمن را اجرا و بهانه حمله به لبنان را بدست بیاورد اما این موضوع محقق نشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103225180715.jpg تلاش,ریاض,برای,تکرار,سناریوی,منصور,هادی,با,نقش,اولی,سعد,حریری,/,بازداشت,حریری,لبنان,را,دچار,تشتت,نکرد Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به تغییر رفتار سعد حریری و بیان مطالب ضد ایرانی در مواضع اخیرش، گفت: باید اذعان کرد که مواضع اخیر حریری متاثر از فضای فشار ایجاد شده از سوی عربستان و تعهداتش به سعودی ها است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدول حریری از مواضع اش در عربستان پس بازگشت به لبنان، مرهون واقعیت های جامعه این کشور است، اظهارکرد: امیدوارم اکنون که حریری از چنگ سعودی ها خارج شده، مسیر اخیرش را ادامه دهد تا خطای انجام شده در عربستان را با موضع گیری های جدید جبران کند.

وی ضمن تاکید بر اینکه مسئله حریری و جریان 14 مارس یکی از زمینه ایجاد اختلاف در لبنان محسوب می شود، ادامه داد: این جریان متاثر از خارج لبنان مانند عربستان است لذا از این طریق در زمان های مختلف سعی شده با تحریک افکار عمومی بر یکپارچگی و ثبات حاکم بر لبنان و پایگاه حزب الله تاثیر بگذارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه سعودی ها با همکاری آمریکا و اسرائیل تلاش کردند با اختلاف افکنی در لبنان به منافعشان دست یابند، تصریح کرد: بنابراین حریری در سفر به عربستان در بازداشت خانگی قرار گرفت و تحت فشارهای سیاسی و روانی، وادار به بیان القائات دیکته شده سعودی ها شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان تلاش کرد حریری را در عربستان نگه دارند و مدل منصور هادی در یمن را اجرا و بهانه حمله به لبنان را بدست بیاورد، خاطرنشان کرد: اما وقتی وی را گروگان گرفتند زمینه تشتت در لبنان بوجود نیامد و سبب شد هموطنان و طرفدارانش به سمت حمایت از وی قدم بردارند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet