هدر موبایل
1396/09/04 19:00:30
سرویس اجتماعی
ابراهیمی مطرح کرد:

نگاه ویژه مجلس به رفع مشکلات پاسداران طبیعت/ تصویب لایحه حمایت از محیط‌بانان در ایستگاه پایانی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بررسی لایحه حمایت از محیط بانان در دستور کار مجلس قرار داشته و به فراموشی سپرده نشده است.
نگاه ویژه مجلس به رفع مشکلات پاسداران طبیعت/ تصویب لایحه حمایت از محیط‌بانان در ایستگاه پایانی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بررسی لایحه حمایت از محیط بانان در دستور کار مجلس قرار داشته و به فراموشی سپرده نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608104179771372.jpg نگاه,ویژه,مجلس,به,رفع,مشکلات,پاسداران,طبیعت/,تصویب,لایحه,حمایت,از,محیط‌بانان,در,ایستگاه,پایانی Icana

علی ابراهیمیدر گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر اینکه مجلس بررسی لایحه حمایت از محیط بانان را به فراموشی سپرده است، تصریح کرد: مجلس نگاه ویژه ای به حمایت از محیط بانان دارد که در این ارتباط لایحه مذکور طی 3 جلسه در دستور کار کمیسیون کشاورزی به عنوان کمیسیون فرعی قرار گرفت و تصویب شد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس تمامی تلاش و اهتمام خود را برای بررسی و تصویب سریع تر لایحه به کار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه محیط بانان باید از مقررات نیروهای مسلح بهره مند می شوند، ادامه داد: ما به دنبال این بودیم که محیط بانان ضابط قضایی عام معرفی شوند اما به دلیل آنکه ضابط قضایی خاص هستند مورد موافقت قرار نگرفت؛ البته بر اساس این لایحه ماموران محیط زیست اگر در حین ماموریت کشته یا مجروح شوند بر حسب مورد عنوان شهید یا جانباز به آنها اطلاق می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: محیط بانان علی رغم سختی کار و حضور در محیط های خطرناک از حمایت های قضایی کافی برخوردار نیستند این در حالی است که خطرات زیادی از جانب شکارچیان غیرمجاز آنها را تهدید می کند و باید حمایت از آنها در دستور کار قرار گیرد البته رفع مشکلات معیشتی آنها نیز باید در دستور کار قوه مجریه قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet