ایام محرم 1398
1388/05/07 09:12:00
سرویس صحن

لاریجانی: رهبری انقلاب منشا وحدت ملی است

**رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سیاستمداران خوش عاقبت کسانی هستند که در صراط روحانیت و رهبری گام بردارند چرا که رهبری نه تنها مرجعیت دینی برای مردم دارد بلکه عامل قدرتمند صیانت از منافع ملی و منشا وحدت ملی کشور است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در ابتدای جلسه علنی روز چهارشنبه در نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: 7 مرداد سال 1367 در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران قطعنامه 598 را پذیرفته بود صدام با توهمات القایی منافقین طرح گام آخر برای خلاص کردن ایران را پایه‌ریزی نمود.

وی ادامه داد: در آن شرایط حدود یک هفته تمام عراق با همه استعداد ارتش خود حمله کسترده‌ای را به جنوب غرب ایران آغاز کرد بطور یکه حتی در برخی نقاط بیش از ابتدای جنگ وارد خاک ایران شد. آنگاه با پیام ویژه‌ای که امام (ره) برای سپاه پاسداران دادند، سپاه با قدرت لشگر مهاجم را عقب راند.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: در غرب هم ارتش عراق وارد سرزمین ما شده در چنین شرایط حساس آن هم بعد از پذیرش قطعنامه، یگان‌های اصلی سپاه و ارتش برای سرکوب مجدد دشمن شتافتند.

لاریجانی گفت: طراحی دشمن این بود که وقتی همه نیروی نظامی ایران درگیر آنها شدند، منافقین با توهم اینکه در داخل ایران نیز شرایط دچار سرخوردگی و تحیر است، عملیات ورود به عمق ایران تا قزوین را با سرعت انجام دهند.

وی یادآور شد: عملیات منافقین در چنین روزهایی با پشتیبانی شدید هوایی، عملیات قوی توپخانه عراق به صورت مبتذل رژه گونه انجام گرفت که هیچ سنخیتی با کار نظامی نداشت.

لاریجانی با بیان اینکه تجاوز نظامی منافقین حداقل‌های قابل قبول تاکتیکی نظامی را نشان نمی‌داد، اظهار داشت: این تحرکات نوعی اقدام اشرار گونه بود تا اقدام نظامی، با سرعت خود را به اسلام آباد رساندند و آنجا مقابل جمعیت مقاوم مردم گرفتار شدند که برایشان قابل پیش بینی نبود. آنها زمینگیر شدند و نتوانستند به کرمانشاه برسند تا چه رسد به قزوین. ظرف 48 ساعت سپاه، بسیج و ارتش، هوانیروز و نیروی هوایی یکباره بساط تخیلات منافقین را در هم پیچیدند و چنان برق آسا شرارت آنها سرکوب شد که راه پس و پیش نداشتند و با 1200 کشته و بیش از 2000 مجروح خود را به فلاکت رساندند طور که تقریبا عموم کادرهای منافقین از بین رفت.

رئیس مجلس با طرح این سوال که چرا چنین اشتباه محاسباتی برای حریف ایجاد شد، گفت: تمام مساله در این بود که منافقین و رژیم صدام درک درستی از مبانی قدرت در نظام اسلامی نداشتند.

تبلیغات رسانه‌ای آن روزها مملو از فضای اغراق آمیزی بود مبنی بر اینکه حالت سرخوردگی داخل ایران می‌تواند یک عملیات برق آسا را به پیروزی رساند.

وی افزود: آنها محاسبه درستی از قدرت رهبری و نفوذ کلام ولی فقیه و رابطه معنوی مردم و رهبری نداشتند و همین جهل و نقص معرفتی تله برای سقوط آنان شد. با اینکه در عملیات مرصاد منافقین تمام کادرهای خود را بکار گرفتند و ارتش عراق با همه قوا مجددا وارد معرکه شد و انصافا  ما پس از قبول قطعنامه در شرایط روحی مناسبی نبودیم اما ندای رهبر کبیر انقلاب امام (ره) یکباره شرایط را عوض کرد.

لاریجانی تاکید کرد: تجربه 30 ساله انقلاب نشانگر چندین نمونه محاسبات غلط دشمن خارجی و گاه سیاسیون داخلی کشور از قدرت رهبری و مردم غیرتمند و رابطه این دو عنصر اصلی قدرت نظام بوده است. تعجب آور است با این همه تجربه گذشته در ماجراهای اخیر غرب مجددا با نظاره چند تحرک محدود در تهران دچار شعف احمقانه شد و رسانه‌ها و سیاستمداران آنها با دستپاچگی وارد صحنه شدند و در مقابل نفوذ کلام حضرت آیت الله خامنه‌ای دامت برکاته صحنه را باختند به طوری که گاه در مقالات خود خویشتن را سرزنش نمودند.

وی افزود: حال بعد از سال‌ها مزدوری منافقین برای رژیم صدام، روز گذشته با خبر شدیم که دولت عراق به پادگان اشرف حمله کرده است. در رسانه‌ها جیغ و سر و صدای سرکرده منافقین را شنیدیم. هر چند این اقدام دولت عراق دیر هنگام است اما قابل تقدیر است که تصمیم گرفتند سرزمین عراق را از لوث وجود تروریست‌ها پاک کنند.

رئیس مجلس یادآور شد: این سوابق درس آموز باید کفایت کند که غرب قدرت روحانیت و مرجعیت و رهبری نظام را درک کند و هر از چند سال خود را هزینه توهمات نکند.

لاریجانی گفت: ایرانیان از این زندگی سیاسی برخوردارند که اینگونه تهدیدات و مزاحمت‌ها را به فرصت‌های تکاملی قدرت و پیچیدگی سیاسی بدل نمایند. سیاستمداران خوش عاقبت نیز کسانی هستند که در منهج سیر کنند و در صراط  روحانیت و رهبری گام بردارند چرا که رهبری نه تنها مرجعیت دینی برای مردم دارد بکه عامل قدرتمند صیانت از منافع ملی و منشاء وحدت ملی کشور است.

رئیس مجلس تصریح کرد: عناوین مختلف سیاسی چپ و راست، اصلاح طلب و اصولگرا همه فرع این مبنای استراتژیک است و بدون تمسک به این مبنا هر گروهی می‌تواند سقوط کند و به بیراهه رود.

لاریجانی با تاکید بر اینکه مبنای مشروعیت مسئولیت‌ها نیز در این چهارچوب تعریف می‌شود. اظهار داشت: برای مجلس شورای اسلامی افتخاری است که به عنوان پایگاه اصلی جمهوریت نظام دفاع واقعی از حقوق مت را در پیروی آگاهانه از رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای تعریف می‌کند.

این گزارش می‌افزاید: در این هنگام نمایندگان مجلس شورای اسلامی سخنان لاریجانی را با فریاد الله اکبر تایید کردند.

رئیس مجلس ادامه داد: و هر کشوری را با این عیار می‌سنجند و نسبت خود را اینگونه مشخص می‌کند.

وی گفت: از دستورات قاطع رهبر معظم نسبت به رسیدگی به مسایل دستگیرشدگان و اشتباهات رخ داده شده در این زمینه تشکر می‌کنیم.

لاریجانی اظهار داشت: همانگونه که برخورد با آشوبگران و ایجاد امنیت جامعه لازم بود، دفاع از حقوق افراد هر چند خاطی در منطق و نگاه حکومت ولایی ضرورت داشت.

رئیس مجلس یادآور شد: از ابتدای این حوادث در مجلس کمیته ویژه‌ای جهت پیگیری تشکیل گردید که اخیرا با ترکیب جدیدی کمیته دیگری و با ماموریت خاص تشکیل شد. همه همت این دو کمیته در چهارچوب نظارتی مجلس رسیدگی به اینگونه تخلفات جلوگیری از تکرار آن است و انشاءالله آقایان تا یافتن ریشه‌ها کار را پیگیر نمایند و به اطلاع نمایندگان مجلس و ملت عزیز برسانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet