خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/09/07 11:23:05
سرویس اقتصادی
خجسته:

رها کردن مدیریت بازار ارز به معنای اجابت خواسته سوداگران است/وزارت اقتصاد پاسخگوی نوسانات ارزی باشد

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی بر لزوم جلوگیری از رونق سوداگری در بازار ارز تاکید کرد.
رها کردن مدیریت بازار ارز به معنای اجابت خواسته سوداگران است/وزارت اقتصاد پاسخگوی نوسانات ارزی باشد نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی بر لزوم جلوگیری از رونق سوداگری در بازار ارز تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611102387255811.jpg رها,کردن,مدیریت,بازار,ارز,به,معنای,اجابت,خواسته,سوداگران,است/وزارت,اقتصاد,پاسخگوی,نوسانات,ارزی,باشد Icana

امیر خجسته در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ با اشاره به سوالش در نشست اخیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از وزیر اقتصاد درخصوص افزایش ناگهانی و غیرمنطقی نرخ برخی ارزها گفت:نوسانات نرخ ارز تاثیر مستقیم بر قیمت کالاهای داخلی دارد و نمی توان به نوسانات بازار بی تفاوت بود.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی ادامه داد:عملکرد وزارت اقتصاد باید، درباره روند صعودی قیمت ارز در مدت اخیر مورد بررسی قرار بگیرد چرا که در  دو ماه گذشته که قیمت دلار و یورو با نوسان روبرو شده است.

خجسته افزود:قیمت دلار در ماه های اخیر  از حدود 3500 تومان به 4200 تومان رسیده و  نرخ یورو نیز از حدود 4000 تومان به  5000 تومان افزایش یافته است، و اقدامات کنترلی صورت نگرفته این در حالی است که باید بازار ارز بصورت اقتصادی مدیریت شود و نباید مدیریت بازار ارز در اختیار برخی سوداگران قرار بگیرد.

رشد نرخ ارز به افزایش قیمت برخی کالاها منجر شد

وی ادامه داد: با رشد نرخ ارز قیمت برخی کالاها بصورت سرسام آور بالا رفته و این موضوع بدیهی است که بالا رفتن قیمت ارز متعاقبا به افزایش قیمت مایحتاج زندگی مردم و فشارهای اقتصادی بر جامعه منجر می شود.

خجسته تصریح کرد: رها کردن قیمت ارز یعنی افزایش تمام اقلام خوراکی و غیرخوراکی که مایحتاج اصلی مردم است بنابراین به هیچ وجه این وضعیت قابل قبول نیست و وزیر اقتصاد باید پاسخگوی مردم باشد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر اقتصاد باید با همراهی تیم اقتصادی دولت تدابیر اتخاذ کنند تا ثبات نسبی به بازار ارز بازگردد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet