هدر موبایل
1396/09/06 13:21:53
سرویس سیاسی
جعفرپور:

حقوق تعیین شده در قانون اساسی برای احزاب دارای شرایط لازم است/ قانون احزاب باید تضمینی جهت فعالیت مستمر حزب شود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی شهر گفت: حقوق تعیین شده در قانون اساسی برای احزاب دارای شرایط لازم است و هر گروهی را نمی‌توان حزب نامید.
حقوق تعیین شده در قانون اساسی برای احزاب دارای شرایط لازم است/ قانون احزاب باید تضمینی جهت فعالیت مستمر حزب شود رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی شهر گفت: حقوق تعیین شده در قانون اساسی برای احزاب دارای شرایط لازم است و هر گروهی را نمی‌توان حزب نامید. https://cdn.icana.ir/d/019/201711104627592508.jpg حقوق,تعیین,شده,در,قانون,اساسی,برای,احزاب,دارای,شرایط,لازم,است/,قانون,احزاب,باید,تضمینی,جهت,فعالیت,مستمر,حزب,شود Icana

جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص فعالیت احزاب در کشور، اظهار داشت: در اصل ۲۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران صحبت از احزاب مطرح می‌شود که بر این اساس ما باید تعریف مشخصی از حزب داشته باشیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هرگروه و هر تعدادی از افراد که در کنار یکدیگر جمع می‌شوند، لزوما یک حزب نیستند، بلکه باید حداقل شرایطی مانند مرامنامه، اساسنامه و حداقلی از افراد عضو را داشته باشد.

وی با بیان اینکه احزاب باید پراکندگی جغرافیایی حداقلی را در سطح کشور داشته باشد، افزود: قانون اساسی در اصل ۲۶ بافرض اینکه، حزب با چنین تعاریفی تشکیل می‌شود، حقوق احزاب را به رسمیت شناخته است.

جعفرپور ضمن اینکه معتقد است هرگروه و دسته‌ای را نمی‌توانیم حزب بنامیم، متذکر شد: سعی ما باید اجرای قانونی باشد که زمینه‌های فعالیت گروه‌های دارای حداقل شایستگی‌های حزب را تامین کند و از این بابت باید سعی کنیم قانونی اجرا شود که تضمینی برای فعالیت مستمر احزاب شود، تا شاهد وضعیت نابسامان فعالیت فصلی احزاب نباشیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: عارضه منفی این است که احزاب پیش از انتخابات‌ها به صورت قارچ‌گونه فعال می‌شوند و فردای انتخابات نیز تمام می‌شوند که با اجرای روشی که مورد اشاره قرار گرفت، این عارضه کمرنگ‌تر می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet