ایام محرم 1398
1388/05/07 09:39:00
سرویس فرهنگی
مدیر مرکز اسناد کتابخانه مجلس تاکید کرد:

تشکیل شورای ارزیابی کتابخانه مجلس شورای اسلامی

**مدیر مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تشکیل شورای ارزیابی کتابخانه مجلس تاکید کرد.

"علی ططری" در گفتگو با سایت کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس با اشاره به توسعه و گسترش حجم فعالیت‌های مرکز اسناد به ویژه به موازات خرید اسناد، اهداء و مبادله اسناد، نیاز به شورایی از متبحرین حوزه سند به جهت خرید و ارزشیابی اسناد و همچنین اتخاذ برخی سیاست‌ها و چشم‌اندازهای آینده مرکز اسناد، به ویژه در حوزه مبادله و خرید اسناد را ضروری دانست.

 ططری بیان داشت به جهت تسریع در این کار آئین­نامه­ای علمی تدوین گردید که بر طبق ماده­ای از این آئین­نامه مقرر گردید شورایی در مرکز اسناد کتابخانه به نام شورای ارزیابی اسناد تشکیل گردد که اعضای آن بالغ بر شش نفر بوده، ریاست این شورا به عهده ریاست کتابخانه مجلس و دبیر شورا، مدیر مرکز اسناد است.

وی افزود در مقدمه این آئین آمده است:

به منظور تعیین سیاست­ها، خط­مشی­ها و هماهنگی برنامه­های فراهم­آوری اسناد لازم است شورایی به نام شورای ارزیابی اسناد ایجاد گردد.

پرواضح است، از وظایف مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی گردآوری منابع از طرق مختلف و ازجمله، خریداری اسناد از افراد حقیقی و حقوقی است که به دو شیوه مراجعه صاحبان اسناد به مرکز و یا شناسایی و برقراری ارتباط توسط کارشناسان تحقق می­یابد.

برای اینکه این اقدام بسیار مهم، در چهارچوب مشخص و مدون و تعریف شده­ای انجام پذیرد، این آئین­نامه، دستورالعملی برای انجام مراحل مختلف ارزیابی انواع اسناد، در مدیریت اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

از این رو شورای ارزیابی اسناد موظف است بر تمام امور خرید و مبادله اسناد در مرکز اسناد کتابخانه نظارت و تصمیم­گیری نماید.

ططری در پایان افزود: در طول شش ماه گذشته بیش از دوازده مجموعه اسناد به صورت اهدایی به مجموعه اسناد مرکز اسناد کتابخانه افزوده شده است که نشان از آن دارد که فعالیتهای کتابخانه در بخش فراهم­آوری اسناد چندین برابر گذشته بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet