خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/07 11:04:00
سرویس صحن

مطالبات مردمی در صندوق صوتی مجلس شورای اسلامی

**برخی از اهالی میدان بهارستان که در جوار محل مجلس شورای اسلامی سکونت دارند از ریاست محترم سازمان اداری مجلس خواستار رسیدگی به وضعیت و نظافت اطراف و نمای ساختمان‌های پارلمان شدند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، تعدادی از مردم کشورمان طی هفته گذشته برخی مطالبات خود را از طریق صندوق صوتی مجلس با نمایندگان خود در خانه ملت در میان گذاشتند.

عده ای از شهروندان کشورمان از کمیسیون اجتماعی خواستار پیگیری اجرای طرح خدمات رسانی جانبازان و افزایش دریافتی بازنشستگان قبل از سال 78 بانک ملی ایران، پرداخت ما به التفاوت افزایش حقوق مدیران بازنشسته وزارت دارایی، پرداخت مستمری بازنشستگان ارتش ازاول سال 88 بر اساس قانون خدمات کشوری و پرداخت سهام عدالت در درجه اول به بیکاران شدند.

خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی نیز از کمیسیون اجتماعی خواستار پیگیری افزایش حقوق ماهیانه خود از این سازمان شدند.

عده ای دیگر از شهروندان ضمن انتقاد از تفاوت قیمت‌های مسیرهای تاکسیرانی در تهران و نیز عدم نظارت بر نحوه دریافت بلیت توسط اتوبوسهای BR  خواستار رسیدگی به این امور شدند..

تنی چند از مردم تهران نیز با طرح انتقاداتی از عملکرد برخی بیمارستان‌های خصوصی تهران و همچنین وضعیت کیفیت و عدم سرویس دهی مناسب بیمارستانهای دولتی بعلت کمبود نیروی انسانی و همچنین تهدید خطر عفونت در بیمارستان‌های کشور و نحوه پذیرش بیماران اورژانسی، از کمیسیون بهداشت و درمان خواستار پیگیری این مسایل شدند.

آلودگی آب شرب تهران، تورم زا بودن افزایش قیمت سوخت از قبیل بنزین و گازوئیل بدون کار کارشناسی و کمک دولت به خانوادههای پرجمعیت که نیاز به بیشتر از یک کنتور برق دارند از جمله مسایلی بود که مردم طی پیام‌های خود در صندوق صوتی مجلس از کمیسیون انرژی خواستار رسیدگی به آنها شدند.

عده‌ای نیز ضمن ارائه انتقاداتی از عملکرد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به  کمیسیون فرهنگی خواستار رسیدگی این کمیسیون به عدم کیفیت برنامه‌ها و سریال‌های سیما و نظارت بر نظام مالی و عملکرد سازمان اوقاف و زیر مجموعه آن شدند.

برخی از اهالی میدان بهارستان که در جوار محل مجلس شورای اسلامی سکونت دارند از ریاست سازمان اداری خواستار رسیدگی به وضعیت و نظافت اطراف و نمای ساختمانهای پارلمان شدند.

عده‌ای از حق التدریس‌ها نیز طی تماس‌های مکرر از کمیسیون آموزش و تحقیقات خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند.  همچنین برخی از معلمین نیز در خصوص واگذاری یک نوبت از مدارس دولتی به غیر انتفاعی و تبعیض میان مدارس غیرانتفاعی و دولتی به این کمیسیون انتقاد کردند و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند. افزایش حقوق و دریافتی کارکنان آموزش و پرورش و افزایش حقوق بازنشستگان معلم وزارت آموزش و پرورش قبل از سال 84 از دیگر خواسته‌های این دسته از تماس گیرندگان بود.

رسیدگی به تعلل شرکت ایران خودرو به باز پس دادن پول مشتریان خود؛ کیفیت کار و عملکرد شرکت مخابراتی ایرانسل و عدم اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد توسط شرکت مخابرات ایران از جمله مسایلی بود که برخی از شهروندان در ارتباط با حوزه کاری کمیسیون صنایع و معادن مطرح کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet