ایام محرم 1398
1388/05/07 12:15:00
سرویس صحن
نماینده خواف و رشتخوار:

باید عادت‌های نادرست مصرف از میان برداشته شود

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: لازمست در سال اصلاح الگوی مصرف تمامی مسئولین و مردم نسبت به اجرایی شدن بهینه مصرف اقدام کنند.

"محمدرضا سجادیان"  ناطق میان دستور جلسه علنی روز چهارشنبه اظهار داشت: لازمست وزارتخانه‌ها در سال اصلاح الگوی مصرف که از سوی رهبر انقلاب نامگذاری شده است الگوی خاصی را ارائه کنند.

وی سپس به مقایسه مصرف در ایران و دیگر کشورها پرداخت و افزود: در ایران بیش از 36 درصد کل مصرف بنزین خاورمیانه، مصرف می‌شود و متوسط مصرف بنزین خودروها در ایران 11 لیتر در روز بوده در حالیکه همین رقم در کشورهای فرانسه 9/1، ژاپن 5/2، انگلیس 5/3، کانادا 5/6 و آمریکا 3/7 لیتر می‌باشد.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس گفت: در ایران هر 10 سال یکبار مصرف سوخت 2 برابر می‌شود همچنین در مصرف آب آشامیدنی ایرانیان 70 درصد بیشتر از جهانیان مصرف دارند.

وی یادآور شد: در مصرف گاز طبیعی در کشورمان با جمعیت 70 میلیونی پس از USA و روسیه در رتبه سوم قرار داریم.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: لازمست رسانه‌های گروهی به خصوص صدا و سیما به عنوان رسانه ملی به این موضوع پرداخته و مسئولان با ارائه راهکارهای صحیح در نحوه مصرف عادت‌های نادرست را از میان بردارند.

سجادیان با اشاره به وجود اقوام و مذاهب در کشور، این موضوع را برای کشورمان یک فرصت و نه تهدید دانست و افزود: براساس اصل19 قانون اساسی مردم از هر قوم و قبیله‌ای که باشند از حقوق مساوی برخوردارند رنگ، نژاد و زبان و... سبب امتیاز نخواهد بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باید به طور مساوی و بدون تبعیض از حقوق شهروندی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و... برخوردار شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن گفت: انتظار داریم دولت از برادران اهل سنت در مدیریت‌های سیاسی، فضایی، حقوقی در مدیریت امور کشور استفاده نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet