هدر اصلی
1396/09/11 09:27:33
سرویس اقتصادی
/در حکایت خانه های نوساز فرسوده/

حسین زاده: عمر کوتاه ساختمان ها به دلیل استفاده از مصالح درجه چندم است/شهرداری ها سازندگان بی کیفیت را از کار ممنوع کنند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد باید شهرداری ها سازندگان بی کیفیت را شناسایی و مانع از حضور آنها در پروژه های عمومی و خصوصی شوند.
حسین زاده: عمر کوتاه ساختمان ها به دلیل استفاده از مصالح درجه چندم است/شهرداری ها سازندگان بی کیفیت را از کار ممنوع کنند عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد باید شهرداری ها سازندگان بی کیفیت را شناسایی و مانع از حضور آنها در پروژه های عمومی و خصوصی شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105938892093.jpg حسین,زاده:,عمر,کوتاه,ساختمان,ها,به,دلیل,استفاده,از,مصالح,درجه,چندم,است/شهرداری,ها,سازندگان,بی,کیفیت,را,از,کار,ممنوع,کنند Icana

عبدالکریم حسین زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مشکلات بافت فرسوده و خانه های نوساز فرسوده بیان داشت: 12 درصد تهران بافت فرسوده است که حدود 19 درصد جمعیت پایتخت در بافت های فرسوده زندگی می کنند که بخش اعظمی از این بافت فرسوده به نحوه ساخت و سازها و عمر کوتاه ساختمان ها بر می گردد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عمر کوتاه ساختمان ها به دلیل استفاده از مصالح ساختمانی بسیار ضعیف، ناکارآمد و درجه چندم است.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: سازندگان برای اینکه ساختمانی ارزان تهیه شود و بتوانند از فضای اقتصادی سودی ببرند به سمت بساز بندازی رفته اند که انتظار می رود سازمان نظام مهندسی و شهرداری ها با نظارت جدی مقابل کم کاری ها ایستادگی کنند.

وی با اشاره به زلزله اخیر در استان کرمانشاه، بیان داشت: ایران جز کشورهایی است که احتمال وقوع 37 نوع بلایای طبیعی در آن وجود دارد، بنابراین وقتی چنین احتمالی وجوددارد باید بسترهایی مناسبی برای مقابله با آن فراهم شود و به طور مثال سکونتگاه های انسانی در شهر و روستا باید استانداردهای امنیتی لازم را داشته باشند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: بنابراین باید طول عمر مسکن در کشور ما مانند کشورهای توسعه یافته افزایش پیدا کند و اگر نظارت سختگیرانه انجام شود مصالح استاندارد در ساخت و سازها استفاده می شود و مهندسین در مقابل امضا و سازه خود مسئول خواهند بود.

نقش شورای های شهر در مقاوم سازی ساختمان ها

حسین زاده در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، به نقش شورای های شهر در احیای بافت های فرسوده اشاره  کرد و گفت: در حال حاضر شورای شهر همدست شده اند و بستر بهتری برای نظارت دقیق بر همه ساخت و سازهای شهری در کلانشهرها که در مخاطره عظیم زلزله هستند به وجود آمده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر سه نهاد سازمان نظام مهندسی، شورای عالی شهرسازی و شهرداری ها بر ساخت و سازها نظارت دارند که انتظار داریم با هماهنگی بیشتری موضوع را پیش ببرند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید کمیته مشترک برای بافت فرسوده ایجاد و چاره اندیشی شود، اظهار داشت: شهرداری ها به راحتی می توانند ساختمان های بی کیفیت را مشخص و سازندگان آنها را از حضور در پروژه های خصوصی و عمومی منع کنند و با این کار می توان جلوی ساخت خانه های نوساز فرسوده را گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet