پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/09/11 10:58:20
سرویس اجتماعی
سیاوشی شاه عنایتی:

گودال‌هایی که 20 سال در پایتخت رها شده اند/ خطر رانش زمین نتیجه رها شدن گودهای عمیق تهران

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با هشدار نسبت به رها شدن گودهای عمیق ناایمن در پایتخت، گفت: متاسفانه از زمان رها شدن برخی از این گودها ۱۳ الی ۱۴ سال می گذرد.
گودال‌هایی که 20 سال در پایتخت رها شده اند/ خطر رانش زمین نتیجه رها شدن گودهای عمیق تهران عضو مجمع نمایندگان استان تهران با هشدار نسبت به رها شدن گودهای عمیق ناایمن در پایتخت، گفت: متاسفانه از زمان رها شدن برخی از این گودها 13 الی 14 سال می گذرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103195927234.jpg گودال‌هایی,که,20,سال,در,پایتخت,رها,شده,اند/,خطر,رانش,زمین,نتیجه,رها,شدن,گودهای,عمیق,تهران Icana

طیبه سیاوشی شاه عنایتی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، یکی از مشکلات شهرداری تهران را گودهای رها شده دانست و با انتقاد از اینکه از زمان برخی از این گودبرداری ها 13 الی 14 سال می گذرد، گفت: متاسفانه این گودها به دلیل رکود ساخت و ساز یا برخی مشکلات رها شده و بسیار خطرناک هستند از سویی علی رغم تمامی تلاش های صورت گرفته از سوی شهرداری برای بهبود وضعیت بصری شهر اما این گودها چهره شهر را تخریب کرده و موجب آلودگی محیط شده اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بسیاری از گودها در پایتخت به دلیل رکود و مشکلات اقتصادی در مرحله گودبرداری متوقف مانده اند، افزود: این گودها بسیار خطرناک بوده و ممکن است هر لحظه رانش زمین را به دنبال داشته باشد و همچنین در زمان بحران یا وقوع زلزله احتمالی می توانند بسیار خطر آفرین باشند  به گونه ای که حتی اگر مردم در زلزله آسیب نبینند به طور حتم این گودهای رها شده سلامتی آنها را در معرض تهدید قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: بنابراین برای پیشگیری از  خطرات و خسارات احتمالی جانی و اقتصادی آنها برای شهروندان می طلبد شهرداری و شورای شهر با اتخاذ تدابیر ویژه  از  از بروز حوادث ناگوار پیشگیری کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم ساماندهی گودهای عمیق رها شده در پایتخت، تصریح کرد: بعید است شورای شهر و شهرداری با توجه به هزینه سنگین ساماندهی بتوانند با یک اقدام سریع و عاجل  آنها را ساماندهی کنند بنابراین بهترین راهکار این است که حریم امنیتی برای این گودها ایجاد  شود تا از خطرات احتمالی پیشگیری شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران زیباسازی چهره بصری شهر را وظیفه شهرداری دانست و افزود: ساخت و ساز دیگر در اولویت تهران نیست بلکه باید ساخت بناهای نیمه کاره و ساماندهی گودهای رها شده در دستور کار قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet