خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/09/10 16:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کواکبیان در کنگره حزب همبستگی:

مشارکت سیاسی مردم از کار ویژه‌های احزاب است

دبیرکل حزب مردم سالاری با بیان اینکه فعالیت شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان باید متوقف شود چون در آنجا افراد تصمیم می‌گیرند و احزاب نقشی ندارند، گفت: شورای عالی حتی رئیس دوره‌ای هم ندارد بلکه رئیسش دائمی است.
مشارکت سیاسی مردم از کار ویژه‌های احزاب است دبیرکل حزب مردم سالاری با بیان اینکه فعالیت شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان باید متوقف شود چون در آنجا افراد تصمیم می‌گیرند و احزاب نقشی ندارند، گفت: شورای عالی حتی رئیس دوره‌ای هم ندارد بلکه رئیسش دائمی است. https://cdn.icana.ir/d/019/48195.jpg مشارکت,سیاسی,مردم,از,کار,ویژه‌های,احزاب,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری در دومین کنگره حزب همبستگی دانش آموختگان ایران اظهار داشت: نظریه پردازان به این نتیجه رسیده اند که بهترین راه پیشرفت کشور‌ها توسعه متوازن است, مشارکت مردم در اداره حکومت یکی از مبانی مهم توسعه سیاسی است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، شایسته‌سالاری برای اداره حکومت یکی دیگر از نکات مهم در توسعه سیاسی دانست و افزود: پاسخگو کردن مسئولان بعد دیگری از توسعه سیاسی است، مشارکت سیاسی مردم در کشور، یکی از کار ویژه‌های احزاب است، اما نباید اینگونه باشد که احزاب فصلی باشند و فقط زمان انتخابات تنور را گرم کنند.

 

عضو فراکسیون امید مجلس تربیت و آموزش کادر سیاسی را یکی از وظایف مهم احزاب بیان و تصریح کرد: حزب به معنای دولت سایه است که دولت و مسئولان را رصد می‌کند.

 

کواکبیان گفت: دولت سایه باید بتواند امکان جا به جایی مسئولان را فراهم کند و چرخش نخبگان صورت گیرد.

 

دبیرکل حزب مردم سالاری با بیان اینکه احزاب باید رسانه‌های قوی داشته و مواظب عملکرد‌ها باشند، اظهار کرد: اگر ما حزب را جدی نگیریم و به آن میدان فعالیت ندهیم، رسیدن به توسعه سیاسی شوخی بیش نیست.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه احزاب در کشور حال خوشی ندارند، به ضرورت اصلاحاتی در قانون فعالیت احزاب و تشکل اشاره کرد و ادامه داد: در مجلس اصلاح قانون احزاب را به جد دنبال می‌کنیم. متاسفانه براساس این قانون منتخبان احزاب در کمیسیون ماده 10 تماشاچی هستند و حق رای ندارند.

 

کواکبیان بیان کرد: ما اصلاح طلبان هم در بحث حزب مشکل داریم و اگر توسعه سیاسی را قبول داریم باید متناسب با آن برنامه ریزی کنیم.

 

به گزارش فارس، دبیرکل حزب مردم سالاری به عملکرد شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان انتقاد کرد و گفت: اگر ما می‌گوییم که فعالیت شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان باید متوقف شود به دلیل این است که در آنجا افراد تصمیم می‌گیرند و احزاب نقشی ندارند. شورای عالی حتی رئیس دوره‌ای هم ندارد بلکه رئیسش دائمی است.

 

وی همچنین از رونمایی طرح پارسا در کنگره حزب مردم سالاری خبر داد./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet