هدر موبایل
1396/09/11 18:20:00
سرویس سیاسی
دهقانی فیروزآبادی:

اتحادیه عرب با مذاکره با عربستان برای توقف جنایات این کشور کارایی خود را به اثبات برساند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اتحادیه عرب همچون سنوات گذشته نمی‌تواند کارایی خود را با مذاکره به اثبات برساند.
اتحادیه عرب با مذاکره با عربستان برای توقف جنایات این کشور کارایی خود را به اثبات برساند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اتحادیه عرب همچون سنوات گذشته نمی‌تواند کارایی خود را با مذاکره به اثبات برساند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104850784802.jpg اتحادیه,عرب,با,مذاکره,با,عربستان,برای,توقف,جنایات,این,کشور,کارایی,خود,را,به,اثبات,برساند Icana

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌ با اشاره به تصمیم اتحادیه عرب مبنی بر مذاکره با ایران گفت: جمهوری اسلامی همواره استراتژی گفت و گو را برای حل بحران دیده چنانچه مقام معظم رهبری نیز همواره به آن اشاره داشته اند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی این است که کشورهای همسایه ما که دچار بحران بوده و مشکلاتی دارند، بتوان این مشکلات را از طریق گفت و گو حل کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه راه حل دیپلماتیک باید جایگزین راه حل نظامی شود، عنوان کرد: جمهوری اسلامی از ابتدا این سیاست را داشت و معتقدیم اگر سایر کشورها نیز بر این مبنا حرکت می کردند، مشکلات حال حاضر در کشورهای عربی وجود نداشت اما همین کشورهای مرتجع عربی بودند که گروه های مسلح تکفیری را تجهیز کرده و آوارگی را برای مردم سوریه و عراق به ارمغان آوردند.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: در حال حاضر نیز بهترین کار این است که اتحادیه عرب باعث شود عربستان سعودی با یمن وارد گفت و گو شده و مشکلات را با این کشور و حتی قطر از طریق مذاکره برطرف کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اتحادیه عرب درباره جمهوری اسلامی ایران گفته که باید دست از برخی اقدامات خود بردارد در حالی که این کشورهای عربی بوده اند که طی سال های گذشته روی تروریسم سرمایه گذاری کرده اند.

وی اضافه کرد: کشورهای مرتجع عربی افراط گرایی اسلامی را آوردند که نمونه آن داعش است لذا باید پیش از هر مذاکره ای، از دخالت های خود در امور کشورها دست بردارد چرا که جمهوری اسلامی از نظر سیاسی با توجه به دیپلماسی خارجی مای به برقراری بهترین روابط با کشورهای مسلمان است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اگر اتحادیه عرب سعی دارد کارایی خود را به اثبات برساند باید وارد مذاکره شود و بداند ایران طرف مذاکره اتحادیه عرب نیست بلکه در وهله اول باید با عربستان مذاکره کند و بعد بدون هیچ پیش شرطی وارد مذاکره با ایران شود اما طبق سنوات گذشته اتحادیه عرب این کارایی را نخواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet