ایام محرم 1398
1396/09/12 14:21:04
سرویس فرهنگی
فلاحتی تاکید کرد:

بودجه آموزش و پرورش بر مبنای عملکرد استانی ادارات اختصاص داده شود/ حق استان‌های محروم ضایع نشود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار آن شد که بودجه آموزش و پرورش بر مبنای عملکرد استانی ادارات اختصاص داده شود نه منابع درآمد استان‌ها.
بودجه آموزش و پرورش بر مبنای عملکرد استانی ادارات اختصاص داده شود/ حق استان‌های محروم ضایع نشود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار آن شد که بودجه آموزش و پرورش بر مبنای عملکرد استانی ادارات اختصاص داده شود نه منابع درآمد استان‌ها. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102928509782.jpg بودجه,آموزش,و,پرورش,بر,مبنای,عملکرد,استانی,ادارات,اختصاص,داده,شود/,حق,استان‌های,محروم,ضایع,نشود Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ایده استانی شدن بودجه 97 از سوی وزارت آموزش و پرورش، گفت: با توجه به اینکه برای نخستین بار تصمیم گرفته شده که آموزش و پرورش بودجه سال آتی خود را به صورت استانی خواهد شد؛ لذا برای اظهار نظر جامع در این ارتباط باید بودجه مذکور از حیث سبک و سیاق نگارش مورد بررسی قرار بگیرد.

بودجه نویسی امسال با تغییر روبرو شده است

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه محتوای بودجه نویسی امسال با تغییراتی روبرو خواهد شد، نمی‌توان اظهار نظرجامع در خصوص استانی شدن بودجه آموزش و پرورش داشت و نقاط ضعف و قدرت این رویکرد وزارت آموزش و پرورش و چگونگی تدوین
آن نیازمند بررسی است؛ بطور مثال اگر عملکرد آموزشی استان خراسانی جنوبی در یک سال مورد بررسی قرار بگیرد و در این راستا  بودجه‌ای آموزشی با در نظر گرفتن مازاد عملکرد اختصاص  یابد، می‌توان  گفت بودجه تعیین  شده مناسب است.

وی بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه باید در خصوص استانی شدن بودجه از روشی  مدد بگیرند که به نفع توسعه آموزش و پرورش گام برداشته شود تا این وزارتخانه در مسیر توسعه بیش از این دچار اشکال و ابهام  نشود.

تعیین  بودجه 97 آموزش و پرورش برمبنای منابع درآمدی استانی به ضرر استان‌های محروم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: اما اگر بودجه آموزشی استان‌ها بر مبنای درآمدهای استانی تعریف شود، استان‌های کم‌برخوردار و محروم به مانند استان خراسان جنوبی به شدت متضرر می‌شوند زیرا صنایع و درآمدهای مالیاتی‌شان به هیچ وجه قابل مقایسه با دیگر استان‌ها نیست و در چنین حالتی مشخص است بودجه آموزش و پرورش به شدت افت می‌کند.

نماینده مردم قائنات در مجلس افزود: اما اگرعملکرد سازمان آموزش و پرورش در طی یکسال بررسی شود و نسبت به آن موضوعاتی همچون حقوق، مزایا و اردوهای دانش‌آموزی تعیین و هزینه‌های بودجه‌ای اختصاص یابد و همچنین در این راستا  نیز درصدی برای مازاد در نظر گرفته شود، می‌توان گفت بودجه‌ریزی مناسبی رقم خورده است.

اختیار تخصیص بودجه آموزشی به استان‌ها واگذار شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: البته اگر اختیار تخصیص بودجه آموزشی به استان واگذار شود قابلیت‌های جابجایی بودجه از حوزه‌های دیگر به  حوزه آموزش در استان‌ها شکل می‌گیرد و احتمالا اگر عملکرد حوزه‌ای در استانی ضعیف باشد، می‌توان با نظر استاندار بودجه حوزه مذکور را برای تقویت آموزش و پرورش به  این حوزه بسیار مهم اختصاص داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet