شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1396/09/12 08:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
وزیر دادگستری:

عقده‌گشایی‌های شخصی را تبدیل به یک جریان اجتماعی نکنیم/ نباید به نام برخورد با متخلفان بی‌احتیاطی کنیم

وزیر دادگستری در خصوص اظهارات رئیس دولت‌های نهم و دهم گفت:عقده گشایی‌های شخصی و تخریب شخصیت‌های نظام نباید به جریان اجتماعی تبدیل شود.
عقده‌گشایی‌های شخصی را تبدیل به یک جریان اجتماعی نکنیم/ نباید به نام برخورد با متخلفان بی‌احتیاطی کنیم وزیر دادگستری در خصوص اظهارات رئیس دولت‌های نهم و دهم گفت:عقده گشایی‌های شخصی و تخریب شخصیت‌های نظام نباید به جریان اجتماعی تبدیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201708106518788999.jpg عقده‌گشایی‌های,شخصی,را,تبدیل,به,یک,جریان,اجتماعی,نکنیم/,نباید,به,نام,برخورد,با,متخلفان,بی‌احتیاطی,کنیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا آواییدر خصوص انتقادات احمدی‌نژاد به قوه قضائیه و وزارت دادگستری گفت:تخریب قوا،‌ شخصیت‌های نظام و مسئولان خلاف قانون، اخلاق و همچنین خلاف مصالح ملی و عقل است.

وی با بیان این که ما نقد را قبول داریم، عنوان کرد: گاهی اوقات افراد به مجموعه و روسای قوا نقدی دارند مثلا می‌گویند اگر به طریق دیگری تمشیت کنید، بهتر است و ماهم این روند را قبول داریم. نقد دلسوزانه از لوازم جمهوری اسلامی ایران است و همه آن را پذیرفته‌اند اما اینکه عقده‌گشایی‌های شخصی و تخریب شخصیت‌های نظام را تبدیل به یک جریان اجتماعی کنیم، درست نیست.

وزیردادگستری در پاسخ به سوالی مبنی بر این که بازنگری در قانون تعزیرات به کجا رسید، گفت: باید نکته‌ای را بگویم، ما قرار است در شیوه‌هایی که در رابطه با نحوه برخود با افراد وجود دارد، بازنگری داشته باشیم.

وی ادامه داد:گاهی اوقات افراد مدعی می‌شوند که به خاطر نبود دلایل کافی حقی از آن تضییع شده و همه راه‌های تجدیدنظر بسته است.

آوایی با بیان این که براساس همین ادعا و شنیده‌ها، با دوستان جلساتی را تشکیل دادیم،گفت: برخی از شیوه‌ها را مورد ارزیابی و بررسی قرار دادیم و تعدادی از پرونده‌ها را دوباره بازبینی کردیم.

وی تاکید کرد: تلاشمان این است که مشی اعتدال را در پرونده‌ها رعایت کنیم، قرار نیست مسامحه داشته باشیم. مدارا کردن با این افراد باعث ظلم به مردم، کشور، نظام و اقتصاد می‌شود.

آوایی با اشاره به اینکه نباید بخواهیم به نام برخورد با متخلفان بی‌احتیاطی کنیم، عنوان کرد: نباید بر مبنای دلایل ضعیف و گزارشاتی که خیلی مستند هم نیستند به عنوان قاطعیت یک انسان، خانواده و یا طائفه‌ای را نابود کنیم.

وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: سعی کردیم حد تعادل را رعایت کنیم و دوستان ما در سازمان تعزیرات هم به سمت تعادل گام برداشته‌اند.

به گزارش ایلنا؛وی تاکید کرد:اگر در حین کار به این نتیجه برسیم که باید اصلاحاتی را انجام دهیم، حتما این کار را می‌کنیم./

پایان پیام
 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet