ایام محرم 1398
1396/09/12 13:04:44
سرویس اجتماعی
ذوالقدر:

بخشی از مزارع جنوب تهران با فاضلاب آبیاری می شود/ سکوت دستگاه ها در برابر پیگیری نمایندگان مجلس

عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: متاسفانه دلایل و شواهد دال بر صحت آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب وجود دارد.
بخشی از مزارع جنوب تهران با فاضلاب آبیاری می شود/ سکوت دستگاه ها در برابر پیگیری نمایندگان مجلس عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: متاسفانه دلایل و شواهد دال بر صحت آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201703103068273397.jpg بخشی,از,مزارع,جنوب,تهران,با,فاضلاب,آبیاری,می,شود/,سکوت,دستگاه,ها,در,برابر,پیگیری,نمایندگان,مجلس Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با اظهارت یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر روش غلط دفن زباله های شهری در جنوب تهران، گفت: دفن غیراصولی زباله ها در حال حاضر به معضل عمده کشور تبدیل شده به گونه ای که با بی توجهی شیرابه های حاصل از این زباله ها با ورود به زمین های کشاورزی منابع آب را تحت تاثیر قرار داده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، از آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب انتقاد کرد و گفت: هر چند این موضوع بارها از سوی برخی مسئولان انکار شده اما متاسفانه دلایل و شواهد دال بر صحت و سقم و عدم مدیریت این موضوع داشته و علی رغم پیگیری ها و مکاتبات مکرر صورت گرفته از مسئولان وزارت خانه های جهاد کشاورزی و نیرو جواب درستی به ما داده نشده است.

وی یادآور شد: گفته می شود کشاورزان به دلیل خشکسالی و عدم دسترسی مناسب به آب سالم از فاضلاب برای آبیاری مزارع استفاده می کنند که لازم است بررسی این موضوع در دستور کار دستگاه های ذی ربط قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه مشکلات و معضلات پایتخت باید با تعامل مناسب میان اعضای شورای شهر و مجمع نمایندگان حل شود، تصریح کرد: امیداریم با همفکری و همکاری میان اعضا بتوان راهکارهای اساسی و اصولی برای مدیریت معضلات عمده تهران مانند آلایندگی هوا، دفع نامناسب پسماند و آبیاری مزارع با فاضلاب اتخاذ شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع نظارت بر اجرای طرح های جامع مدیریت پسماند در برنامه ششم توسعه ذکر شده است، تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه دولت مکلف شده طی 5 سال مدیریت مناسبی در وضعیت پسماندها داشته باشد تا با این اقدام هم دفن زباله به درستی انجام شود و هم بتوان از آن کسب درآمد کرد بنابراین انتظار می رود اجرای این مصوبه در اولویت قرار گیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران افزود: صنعت طلای کثیف در دنیا درآمد زایی و اشتغال زایی مناسبی را داشته و ضرورت دارد ایران نیز با استفاده از تجارب این کشورها و استفاده از تکنولوژی های نوین در این سمت و سو گام بردارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet