ایام محرم 1398
1396/09/14 08:33:30
سرویس فرهنگی
قمی:

اهمیت تزریق بودجه به آموزش و پرورش به ملی یا استانی بودن آن نیست/ اعتبارات اختصاصی با هزینه‌ها همخوانی داشته باشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است باید بودجه آموزش و پرورش با هزینه‌های این حوزه همخوانی داشته باشد.
اهمیت تزریق بودجه به آموزش و پرورش به ملی یا استانی بودن آن نیست/ اعتبارات اختصاصی با هزینه‌ها همخوانی داشته باشد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است باید بودجه آموزش و پرورش با هزینه‌های این حوزه همخوانی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106651934873.jpg اهمیت,تزریق,بودجه,به,آموزش,و,پرورش,به,ملی,یا,استانی,بودن,آن,نیست/,اعتبارات,اختصاصی,با,هزینه‌ها,همخوانی,داشته,باشد Icana

 محمد قمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ایده استانی شدن بودجه سال آتی از سوی وزارت آموزش و پرورش در کشور گفت: بودجه تعیین‌شده برای وزارت آموزش و پرورش باید کفاف هزینه‌های آموزشی را بدهد؛ بنابراین تزریق استانی یا ملی بودجه آموزش و پرورش نمی‌تواند مشکلات بودجه‌ای این حوزه را رفع کند.

 نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر بودجه سال 97 وزارت آموزش و پرورش در شرایطی استانی تعیین شود که منطبق با نیازها و زیرساخت‌های لازم آن نباشد، این ایده نمی‌تواند برای بهبود و رشد وضعیت آموزش و پرورش مفید باشد.  

 بودجه آموزش و پرورش نیازمند نگاه سرمایه‌ای است

 قمی افزود: 98 درصد بودجه آموزش و پرورش صرف حقوق و دستمزد می‌شود و در حدود دو درصد نیز برای مخارج متفرقه تخصیص می‌یابد؛ بنابراین باید به بودجه این حوزه نگاه سرمایه‌ای داشت؛ نه دیدگاهی مبنی بر امور روزمره و جاری.

افزایش بودجه وزارت آموزش و پرورش در اولویت قرار بگیرد

وی تصریح کرد: افزایش بودجه وزارت آموزش و پرورش باید در اولویت قرار بگیرد و در این راستا باید منابعی مشخص شود که بودجه آموزش و پرورش به تبعا آن افزایش پیداکند بنابراین می‌توان در راستای افزایش بودجه وزارت آموزش و پرورش از راهکارهای همچون  بهره‌وری از مالیات  و بودجه‌های نفتی مدد گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش باید مکفی باشد، یادآورشد: اهمیت تزریق بودجه به آموزش و پرورش به ملی یا استانی بودن آن نیست؛ بلکه باید بودجه آموزش و پرورش با هزینه‌های این حوزه همخوانی داشته باشد.

به گزارش خانه ملت؛ چندی پیش معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده بود که بودجه و اعتبارات آموزش و پرورش، سال آینده به صورت استانی خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet