هفته دفاع مقدس
1396/09/12 13:37:26
سرویس فرهنگی
عباسی:

داستان دهقان فداکار باید به کتب درسی بازگردد/ ضرورت انتقال حس فداکاری به نسل‌های جدید

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تسلیت درگذشت دهقان فداکار، پیشنهاد داد با هدف ضرورت انتقال حس فداکاری به نسل‌های جدید، داستان این قهرمان به کتب درسی بازگردد.
داستان دهقان فداکار باید به کتب درسی بازگردد/ ضرورت انتقال حس فداکاری به نسل‌های جدید عضو کمیسیون آموزش مجلس با تسلیت درگذشت دهقان فداکار، پیشنهاد داد با هدف ضرورت انتقال حس فداکاری به نسل‌های جدید، داستان این قهرمان به کتب درسی بازگردد. https://cdn.icana.ir/d/019/201706100290426554.jpg داستان,دهقان,فداکار,باید,به,کتب,درسی,بازگردد/,ضرورت,انتقال,حس,فداکاری,به,نسل‌های,جدید Icana

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تسلیت درگذشت دهقان فداکار، به رویکرد آموزش و پرورش در حذف برخی از دروس با جنبه ملی و اعتقادی از کتب درسی انتقاد کرد و گفت: حذف دروسی مانند دهقان فداکار از کتب دانش‌آموزان با توجیهات علمی پذیرفتی نیست چراکه این دروس مرتبط به رشد منویات کودکان و نوجوانان هستند و نسل‌های مختلف باید نسبت به آن آگاه بوده و متاثر شوند؛ لذا در صورتی حذف آن‌ها پذیرفتنی است که داستان‌های دیگری از این دست با هدف معرفی شخصیت‌های ملی و مذهبی در کتب درسی جایگزین شوند.  

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به روز کردن کتب درسی منافاتی به حذف دروسی از این دست ندارد، افزود: به نظر می‌رسد؛ آموزش و پرورش باید در انتخاب دروس کتب درسی در پایه‌های مختلف تحصیلی بازنگری کند.

وی با بیان اینکه داستان جان فشانی شهدای حرم نیز از موضوعاتی  است که می‌توان در کتب درسی پایه‌های مختلف درسی گنجاند، اضافه کرد: فداکاری و از خودگذشتگی برای جامعه انواع مختلفی دارد که نمونه آن در زلزله اخیر کرمانشاه از سوی مردم به خوبی نمایان شد و مردم در مواقع نیاز به کمک یکدیگر آمدند درواقع درس‌هایی مانند دهقان فدارکار حس هم نوع دوستی را نسل‌های جدید نهادینه می‌کند.

بیرانوندی تاکید کرد: باید مسئولان ذی‌ربط به طور جدی در این راستا اقدام کنند تا نسل‌های جدید و نسل‌های آینده متوجه شوند که چه انسان‌های فداکاری جان خود را برای نجات جان دیگران به خطر انداخته‌اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این‌که داستان دهقان فداکار باید به کتب درسی بازگردد تا از خودگذشتی همچنان فرهنگ‌سازی شود، ادامه داد: زمانی که از یک انسان فداکار تجلیل می‌کنیم درواقع همه انسان‌های زحمت‌کشیده و فداکاری خواهد دانست که جامعه قدر زحمات‌شان را می‌داند، از این‌رو لازم است همواره قدردان چنین شخصیت‌های فداکاری باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet