ایام محرم 1398
1396/09/12 12:54:18
سرویس سیاسی
نقوی‌حسینی:

نوع نظام انتخاباتی یکی از دلایل نداشتن حزب کارآمد در کشور/مردم به کاندیداهای غیرحزبی رای بیشتری می‌دهند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه نوع نظام انتخاباتی یکی از دلایل نداشتن حزب در کشورمان است، گفت: اگر به مردم بگویید عضو هیچ حزبی نیستید، رای بیشتر کسب می کنید.
نوع نظام انتخاباتی یکی از دلایل نداشتن حزب کارآمد در کشور/مردم به کاندیداهای غیرحزبی رای بیشتری می‌دهند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه نوع نظام انتخاباتی یکی از دلایل نداشتن حزب در کشورمان است، گفت: اگر به مردم بگویید عضو هیچ حزبی نیستید، رای بیشتر کسب می کنید. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106142311221.jpg نوع,نظام,انتخاباتی,یکی,از,دلایل,نداشتن,حزب,کارآمد,در,کشور/مردم,به,کاندیداهای,غیرحزبی,رای,بیشتری,می‌دهند Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه در کشورمان جبهه و جناح داریم اما متاسفانه حزب وجود ندارد، گفت: بنابراین جبهه و جناح موقتی و مربوط به زمان انتخابات است و بعد از اتمام انتخابات از بین می رود و اگر هم وجود داشته باشد اثر سیاسی ندارد.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلایل زیادی برای نبود حزب در کشور وجود دارد که نظام انتخاباتی یکی از آنها محسوب می شود، اظهارکرد: نظام انتخاباتی باید حزب را ساماندهی کند و حزب محور باشد.

وی ضمن تاکید بر اینکه اگر به مردم بگویید عضو هیچ حزبی نیستید، رای بیشتر کسب می کنید، ادامه داد: بر این اساس چرا افراد عضو حزب شوند در حالی که این روند باید بالعکس باشد. به عبارتی وقتی فرد عضو حزب نباشد باید به معنای نداشتن برنامه و شناسنامه تلقی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه بر اساس نظام انتخاباتی مذکور وقتی حزب میزان مشخصی از رای مردم را کسب کند، می تواند تعداد مشخصی کرسی داشته باشد، تصریح کرد: خیلی از کشورهای دنیا قانون انتخاباتشان بر این مبنا شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وقتی کرسی به حزب داده شود نه به افراد، همه مجبور می شوند عضو حزب شوند، خاطرنشان کرد: به عبارتی شرایط باید مقوم احزاب باشد اما الان اینطور نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet