هفته دفاع مقدس
1396/09/12 18:07:35
سرویس سیاسی
محمودی شاه نشین:

شورای نگهبان نظارت بر انتخابات شوراها را نپذیرفت/ تشریح وظایف دبیرخانه دائمی نظارت بر انتخابات شوراها

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت : مجلس محلی دائمی است و با پیش‌بینی‌های لازم، مطالعات و نظرات مراکز پژوهشی را جمع بندی می‌کند.
شورای نگهبان نظارت بر انتخابات شوراها را نپذیرفت/ تشریح وظایف دبیرخانه دائمی نظارت بر انتخابات شوراها عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت : مجلس محلی دائمی است و با پیش‌بینی‌های لازم، مطالعات و نظرات مراکز پژوهشی را جمع بندی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103552637131.jpg شورای,نگهبان,نظارت,بر,انتخابات,شوراها,را,نپذیرفت/,تشریح,وظایف,دبیرخانه,دائمی,نظارت,بر,انتخابات,شوراها Icana

محمد محمودی شاه‌ نشین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تشکیل دبیرخانه دائمی در مجلس برای نظارت بر انتخابات شوراها، اظهار داشت: پس از نشست‌هایی که بین کمیسیون شوراها و شورای نگهبان برگزار شد، شورای نگهبان نظارت بر انتخابات شوراها را نپذیرفت.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دبیرخانه نظارت بر انتخابات شوراها با نظارت مجلس ایجاد می شود و آئین نامه نظارتی آن را نیز تهیه می‌کند و در مجلس شورای اسلامی این دبیرخانه مستقر می‌شود.

وی با بیان اینکه نظارت مجلس بر انتخابات شوراها همواره مقطعی بوده است، افزود: در ادوار اخیر 5 نماینده بعنوان عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها گزارش‌ها، بررسی‌ها، نظارت‌ها، ارزیابی‌ها و بررسی صلاحیت‌ها را در تشکیلاتی انجام می‌دادند ولی پس از پایان انتخابات از این سوابق استفاده نمی‌شد.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این در حالی است که باید این اطلاعات نگهداری شود تا در انتخابات‌های بعدی مورد استفاده قرار گیرد ولی جایی برای نگهداری این اسناد وجود نداشت زیرا کسی متولی آن نبود.

محمودی شاه نشین با بیان اینکه دبیرخانه مجلس اولا محلی دائمی است و با پیش‌بینی‌های لازم مطالعات و نظرات مراکز پژوهشی را جمع بندی می‌کند، متذکر شد: کلیه اطلاعات برگزاری هر دوره انتخابات شوراها را می‌تواند جمع‌بندی کند تا در ادوار بعدی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: انجام مطالعات، استماع نظرات کارشناسان، برگزاری نظر سنجی برای دریافت میزان موفقیت برگزاری انتخابات شوراها، توسط دبیرخانه انجام می‌گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet