هفته دفاع مقدس
1396/09/13 14:30:05
سرویس فرهنگی
سلحشوری:

صنعت گردشگری نه برای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مهم است؛ نه نهاد ریاست جمهوری

عضو کمیسیون مشترک بررسی طرح تشکیل وزارت گردشگری و میراث فرهنگی نسبت به عملکرد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در رونق صنعت گردشگری انتقاد کرد.
صنعت گردشگری نه برای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مهم است؛ نه نهاد ریاست جمهوری عضو کمیسیون مشترک بررسی طرح تشکیل وزارت گردشگری و میراث فرهنگی نسبت به عملکرد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در رونق صنعت گردشگری انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707109208948728.jpg صنعت,گردشگری,نه,برای,سازمان,میراث,فرهنگی,و,گردشگری,مهم,است؛,نه,نهاد,ریاست,جمهوری Icana

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از ناآشنا بودن گردشگران خارجی با فرصت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری ایران، گفت: ناآشنا بودن گردشگران با پتانسیل‌های گردشگری در ایران ضعف مسئولان و نیازمند بررسی است که چرا برای توسعه صنعت گردشگری در راستای اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار و با نمایش هویت ملی و دینی اراده‌ای در کشور وجود ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت وجود اراده جهت توسعه گردشگری باید از طریق نهادهای متولی اقدامات لازم انجام شود، گفت: این نهادها یا به صورت مستقیم با گردشگری ارتباط دارند؛ نظیر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و یا به صورت غیرمستقیم نظیر شبکه‌های تلویزیونی و ماهواره‌ای و فضای مجازی اثرگذار هستند.

سلحشوری با اشاره به لزوم تبلیغات در حوزه گردشگری، اظهار کرد: تبلیغات در شبکه‌های پرمخاطب باعث رونق این حوزه می‌شود البته ممکن است این تبلیغات نیازمند صرف هزینه نظیر تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی باشد؛ از سوی دیگر می‌توان در ابتدا با کاهش قیمت‌های سفر به ایران گردشگران را جذب کرد و در سال‌های بعد و پس از به دست آوردن مشتاقان سفر قیمت‌ها را افزایش داد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد ازعملکرد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، بیان کرد: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در توسعه صنعت گردشگری فعالیت کافی ندارد؛ حتی نهادهای کلان‌تر از میراث فرهنگی نظیر نهاد ریاست جمهوری نیز برای این موضوع اهمیتی چندانی قائل نیست.

وی با اشاره به زیرساخت‌های لازم جهت توسعه گردشگری، گفت: در کشور فقط چند هتل 5 ستاره در شهرهای بزرگ وجود دارد و شهرهای کوچک فاقد هرگونه مراکز اقامتی قابل قبول هستند؛ لذا اگر حتی بتوان گردشگر جذب کرد ولی شرایط مناسب اقامتی و گردشگری ایجاد نشود، نتیجه موفقیت‌آمیز نیست.

وی با بیان اینکه گردشگران خارجی برای استفاده از جاذبه‌های فرهنگی و باستانی به ایران سفر می‌کنند، گفت: اگرچه ایران دارای پتانسیل‌های تفریحی است اما دلیل اصلی حضور گردشگران در ایران، بازدید از آثار باستانی، زیارت، لذت از موسیقی سنتی ایرانی و مردم‌شناسی است.

عضو کمیسیون مشترک بررسی طرح تشکیل وزارت گردشگری و میراث فرهنگی با اشاره به اهمیت جذب گردشگر داخلی، بیان کرد: میراث فرهنگی می‌تواند با استفاده از طرح‌های حمایتی نظیر معافیت‌های مالیاتی و برنامه‌های مشوق آژانس‌های توریستی را تشویق کند تا به جای خروج گردشگر سعی در ورود توریست به کشور داشته باشند که این مسئله باعث درآمدزایی پایدار میز خواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet