هفته دفاع مقدس
1396/09/12 15:29:39
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علیرضابیگی:

دولت در عمل اراده خود را در بودجه۹۷ برای تحقق اقتصاد مقاومتی نشان دهد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس گفت: دولت باید در لایحه بودجه ۹۷ در حوزه اقتصاد مقاومتی تمرکز داشته باشد و در عمل اراده خود را برای تحقق اقتصاد مقاومتی در قالب بودجه نشان دهد.
دولت در عمل اراده خود را در بودجه۹۷ برای تحقق اقتصاد مقاومتی نشان دهد عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس گفت: دولت باید در لایحه بودجه ۹۷ در حوزه اقتصاد مقاومتی تمرکز داشته باشد و در عمل اراده خود را برای تحقق اقتصاد مقاومتی در قالب بودجه نشان دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108153988741.jpg دولت,در,عمل,اراده,خود,را,در,بودجه۹۷,برای,تحقق,اقتصاد,مقاومتی,نشان,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ احمد علیرضا بیگی در خصوص الزاماتی که باید در لایحه بودجه ۹۷ مورد توجه قرار گیرد، با بیان اینکه دولت باید در تدوین لایحه بودجه ۹۷ مباحث اصلی را مشخص کند، اظهار داشت: دولت باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی از شعارها و گفتار درمانی ها خارج شود. با توجه به شرایط جدید منطقه و ایجاد ناامنی برای سرمایه گذاران بین المللی به دنبال تهدیدات ترامپ و فشار برای تضعیف بندهای برجام، ما باید تکیه و اعتنای خود را بر روی سرمایه گذاری های خارجی کمتر کنیم. ما نباید اشتباهی را که در بودجه ۹۶ با اختصاص ۶۰ هزار میلیارد برای سرمایه گذاری خارجی در قالب های مختلف مانند فاینانس رخ داد را تکرار کنیم چراکه این میزان تحقق نیافت.

وی در ادامه گفت: در بودجه ۹۷ باید در خصوص مشارکت مردم در حوزه اقتصاد و هم چنین کم کردن تصدی گری دولت  در بخش اقتصاد تلاش صورت گیرد. تا زمانی که مردم در حوزه اقتصاد مشارکت کمتری داشته باشند و سهم کمتری به عهده مردم گذاشته شود، رکود اقتصادی همچنان استقرار خواهد داشت.

این عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس افزود: در لایحه بودجه ۹۷ باید بر تعیین قیمت ارز بر مبنای واقعیات که باید بازار، قیمت ارز را تعیین کند توجه شود. چراکه این مسئله از جمله موضوعات اساسی است که در صورت سیاست گذاری های صحیح منجر به توسعه صادرات غیر نفتی ما خواهد شد. استفاده بهینه از منابع مالی که از طریق نفت حاصل می شود نیز باید در لایحه بودجه مورد توجه واقع شود.

به گزارش ایسنا؛ نماینده مردم تبریز در مجلس بیان کرد: فروش اوراق قرضه به مردم برای گذران زندگی و روزمرگی که در دولت اتفاق افتاد کار اشتباه و عبثی بود و هزینه های زیادی را به دولت و مردم تحمیل می کند. باید در این خصوص در لایحه بوجه تجدید نظر صورت گیرد. همچنین در لایحه بودجه ۹۷ باید سهم عمران افزایش یابد و هزینه ها را باید به حداقل رساند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet