هفته دفاع مقدس
1396/09/13 14:53:05
سرویس استان ها
فلاحتی تاکیدکرد:

خشکسالی و کمبود منابع آبی از عوامل کاهش سطح کشت زعفران قائنات/ ضعف نظارتی مقصر فروش زعفران قائنات به نام دیگر شهرها

نماینده مردم قائنات در مجلس با بیان اینکه ضعف نظارتی مقصر فروش زعفران قائنات به نام دیگر شهرها است، گفت: برای جلوگیری از تقلب و غش در طلای سرخ نیازمند نظارت ویژه هستیم تا بتوان از اصالت تولید زعفران در کشور دفاع کرد.
خشکسالی و کمبود منابع آبی از عوامل کاهش سطح کشت زعفران قائنات/ ضعف نظارتی مقصر فروش زعفران قائنات به نام دیگر شهرها نماینده مردم قائنات در مجلس با بیان اینکه ضعف نظارتی مقصر فروش زعفران قائنات به نام دیگر شهرها است، گفت: برای جلوگیری از تقلب و غش در طلای سرخ نیازمند نظارت ویژه هستیم تا بتوان از اصالت تولید زعفران در کشور دفاع کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102928509782.jpg خشکسالی,و,کمبود,منابع,آبی از,عوامل,کاهش,سطح,کشت,زعفران,قائنات/,ضعف,نظارتی,مقصر,فروش,زعفران,قائنات,به,نام,دیگر,شهرها Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید زعفران در کشور،گفت: امسال سطح زیرکشت زعفران قائنات بر اثر خشکسالی و مشکلات منابع آبی افزایش پیدا نکرده است اما با توجه به کیفیت بالای زعفران قائنات مباحث فروش و صادرات نسبت به گذشته رشد فزاِینده تری داشته است.

 نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فروش زعفران قائنات بنام دیگر شهرها نشان از ضعف نظارتی دارد، تصریح کرد: برای جلوگیری از تقلب در برندسازی زعفران می‌بایست، نظارت ویژه  بر برندسازی  زعفران  بر مبنای محل  تولید طلای سرخ  در دستورکار قرار گیرد.

فلاحتی افزود: شرایط استحصال زعفران قائنات از مزرعه تا بازارمشخص است بنابراین وزارتخانه‌های جهادکشاورزی وصنعت و معدن و تجارت باید بر طبق مناطق تولید زعفران در کشور، محصولات را برندسازی کنند تا محصولات برطبق مبداء تولید به فروش بروند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برمبنای کیفیت زعفران باید نرخ  طلای سرخ تعیین شود، یادآور شد: زعفران باید بر مبنای محل تولید برندسازی شود تا مصرف‌کننده طبق سلیقه‌ای که دارد محصول را در سبد خریدش  قراردهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet