ایام محرم 1398
1396/09/12 15:50:07
سرویس اقتصادی
رضایی با اشاره به افتتاح بندر شهید بهشتی چابهار:

بخش خصوصی و سرمایه های خرد مردم دو اهرم توسعه بنادر/منابع دولتی پاسخگوی سرمایه گذاری در بنادر نیست

رئیس کمیسیون عمران مجلس،گفت: باید استفاده از توان بخش خصوصی و سرمایه های خرد مردم در توسعه بنادر استفاده کرد، چراکه منابع دولتی برای توسعه آن کافی نیست.
بخش خصوصی و سرمایه های خرد مردم دو اهرم توسعه بنادر/منابع دولتی پاسخگوی سرمایه گذاری در بنادر نیست رئیس کمیسیون عمران مجلس،گفت: باید استفاده از توان بخش خصوصی و سرمایه های خرد مردم در توسعه بنادر استفاده کرد، چراکه منابع دولتی برای توسعه آن کافی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103849813097.jpg بخش,خصوصی,و,سرمایه,های,خرد,مردم,دو,اهرم,توسعه,بنادر/منابع,دولتی,پاسخگوی,سرمایه,گذاری,در,بنادر,نیست Icana

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از افتتاح فاز اول توسعه بندر شهید بهشتی چابهار با حضور رئیس‌جمهور، وزیر راه و شهرسازی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و برخی از مقام‌های مسئول کشورهای خارجی خبر داد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه ایران بیش از 5 هزار کیلومتر نوار ساحلی دارد که برای استفاده از این میزان می توانیم برنامه ریزی منسجم داشته و در راستای عمران و آبادانی شهرهای مختلف از آن استفاده کنیم، گفت: با توجه به ظرفیت های طبیعی کشور از جمله بنادر بسیاری که وجود دارد باید از این توانمندی در راستای بهبود وضعیت اقتصادی بهره بگیریم.

توسعه بنادر بهبود وضعیت اقتصادی کشور را نوید می دهد

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه توسعه بنادر در کشور می تواند به توسعه یافتگی سایر مناطق کشور نیز منجر شود، تصریح کرد: متاسفانه بندرنشینان و ساکنان بندری در کشور ما از وضعیت اقتصادی ضعیفی برخوردار هستند، از این رو باید شرایط رشد اقتصادی در این مناطق فراهم شود.

رضایی با تاکید بر اینکه به فعل رساندن توانمندی های بنادر با استفاده از منابع بخش خصوصی لازم است، گفت: نگاه ما به بنادر باید عوض شود، زیرا در حال حاضر یکی از منابع درآمدی در کشورهای پیشرفته ترانزیت کالا در کریدورهای بین المللی از طریق بنادر است، از این رو ما نیز باید از طرفیت های بالقوه بنادر کشور همچون بندر شهید بهشتی چابهار استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه توسعه روابط بین المللی با کشورهای منطقه از طریق بنادر می تواند رشد اقتصادی چشمگیری برای کشور رقم بزند، افزود: ایجاد ارتباط اقتصادی و تجاری ملموس ترین نوع ارتباط از طریق توسعه بنادر کشور است که در صورت توجه بیشتر می تواند به لحاظ سیاسی و فرهنگی نیز کشورها را به هم نزدیک کند.

ارتقا مراودات فرهنگی با توسعه تعاملات دریایی با کشورهای منطقه

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: دریا علاوه بر اینکه می تواند از نظر اقتصادی به کشور ما کمک کند می تواند مراودات فرهنگی ما را نیز ارتقا داده و تعاملات ما را نیز بیشتر کند.

رضایی با بیان اینکه بندر شهید بهشتی چابهار می تواند ایران را با بسیاری از کشورهای منطقه مرتبط کرده و عواید بسیاری را نصیب کشور کند، گفت: باید سرمایه گذاری مناسبی در بنادر صورت بگیرد و در این راستای باید از توان و ظرفیت بخش خصوصی هم استفاده کنیم، زیرا منابع دولتی کافی نیست.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: استفاده از منابع خرد مردم نیز یکی از از راهکارهایی است که می تواند در توسعه بنادر کشور مفید باشد، از این رو باید مشوق هایی برای هدایت منابع مردم به این سمت و سو صورت بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet