ایام محرم 1398
1396/09/13 10:06:37
سرویس سیاسی
رحیمی جهان‌آبادی:

اصرار دولتمردان آمریکایی بر تبعیض بین مهاجران/ تکالیف اعضایی پیمان جهانی مهاجرت با وجود خروج آمریکا پابرجاست

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: آمریکا نمی‌تواند به پیمان مهاجرت پایبند و فرمان داخلی ضد مهاجرتی را اجرا کند، لذا قانون داخلی را محور و نسبت به خروج از پیمان جهانی اقدام کرده است.
اصرار دولتمردان آمریکایی بر تبعیض بین مهاجران/ تکالیف اعضایی پیمان جهانی مهاجرت با وجود خروج آمریکا پابرجاست عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: آمریکا نمی‌تواند به پیمان مهاجرت پایبند و فرمان داخلی ضد مهاجرتی را اجرا کند، لذا قانون داخلی را محور و نسبت به خروج از پیمان جهانی اقدام کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702104905833377.jpg اصرار,دولتمردان,آمریکایی,بر,تبعیض,بین,مهاجران/,تکالیف,اعضایی,پیمان,جهانی,مهاجرت,با,وجود,خروج,آمریکا,پابرجاست Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به خروج آمریکا از پیمان جهانی مهاجرت سازمان ملل، گفت: بر اساس مفاد پیمان‌ها و معاهدات بین‌المللی چون پیمان جهانی مهاجرت، دولت‌های میزبان مهاجران، تکالیفی از جمله نحوه پذیرش مهاجرین، عدم تبعیض بین مهاجران، ارائه خدمات و عدم برگرداندن آنها به کشور مبدا بر عهده دارند.

نماینده مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با این وجود دونالد ترامپ در فرمان ضدمهاجرتی خود بین مهاجران تبعیض قائل شد، کما اینکه به نقض مواردی که آمریکا در این پیمان جهانی متعهد شده بود، پرداخته است.

وی افزود: در حقیقت آمریکا نمی‌تواند به پیمان جهانی مهاجرت پایبند باشد و قانون داخلی را به شکلی دیگر و در قالب فرمان ضد مهاجرتی اجرا کند، بنابراین قانون داخلی را محور قرار داده و نسبت به خروج از پیمان جهانی مهاجرت اقدام کرده است.

رحیمی جهان‌آبادی ادامه داد: خروج یک کشور از قرارداد چندجانبه بین‌المللی آسیبی به این پیمان جهانی نمی‌زند لذا حقوق و تکالیف سایر اعضایی امضا کننده‌ها پابرجاست. بنابراین سایر کشورها باید به مفاد پیمان جهانی مهاجرت عمل کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: خروج ایالات متحده از پیمان جهانی مهاجرت خللی در تکالیف و وظایف سایر کشورها و دولت‌ها ایجاد نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ در سپتامبر ۲۰۱۶، ۱۹۳ عضو مجمع عمومی سازمان ملل به اتفاق اعلامیه‌ای سیاسی و غیر الزام آور را تصویب کردند که به اعلامیه نیویورک برای آوارگان و مهاجران معروف است و براساس آن حقوق آوارگان، کمک به اسکان آنها و تضمین دسترسی آنها به شغل و تحصیل فراهم می‌آید.

گفتنی است: با این حال هیات آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که این کشور از پیمان مهاجرت این سازمان خارج شده است تا بهتر بتواند به وضعیت آوارگان و مهاجرت بپردازد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet