ایام محرم 1398
1396/09/12 16:02:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آصفی:

نامه رهبر انقلاب سَد غرب برای شست‌وشوی ذهن جوانان را شکست

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه گفت: نامه رهبر انقلاب سَدی را که استکبار جهانی و غرب برای مسموم کردن ذهن جوانان اروپایی طراحی کرده بود، شکست.
نامه رهبر انقلاب سَد غرب برای شست‌وشوی ذهن جوانان را شکست سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه گفت: نامه رهبر انقلاب سَدی را که استکبار جهانی و غرب برای مسموم کردن ذهن جوانان اروپایی طراحی کرده بود، شکست. https://cdn.icana.ir/d/019/201712107221519538.jpg نامه,رهبر,انقلاب,سَد,غرب,برای,شست‌وشوی,ذهن,جوانان,را,شکست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حمیدرضا آصفی سخنگوی وزارت امور خارجه دولت اصلاحات که به‌مناسبت دومین سالگرد نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپا و آمریکایی شمالی گفت‌وگو می‌کرد، با اشاره به تأثیر این نامه در حوزه دیپلماسی عمومی، گفت: دیپلماسی عمومی به بخش جدی و تأثیرگذار دیپلماسی تبدیل شده است و در فضای مجازی و ارتباط مستقیم مهم‌ترین مؤلفه‌های دیپلماسی عمومی محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی مهم‌ترین بخش اثرگذار در دیپلماسی عمومی محسوب می‌شود و امروز فضای مجازی بهترین راه برای ارتباط و انتقال پیام است، تصریح کرد: نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپا و آمریکایی شمالی توسط شبکه‌های اجتماعی به جوانان اروپا منتقل‌شده و این فرصت بزرگی بود که مقام معظم رهبری در اختیار دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران قرار داد.

آصفی با ابراز اینکه نامه رهبر انقلاب سدی را که استکبار جهانی و غرب برای مسموم کردن ذهن جوانان اروپایی طراحی کرده بودند شکست، گفت: نامه مقام معظم رهبری، اقدام بزرگی در حوزه دیپلماسی عمومی بود و خطاب این نامه که جوانان بود، بر اهمیت و تأثیرگذاری این نامه افزود چراکه جوانان فطرت و طینت پاک‌تری دارند و برای جست‌وجو و تحقیق درباره حق و حقیقت آمادگی‌شان بیشتر از دیگران است.

وی استفاده از واژه تروریزم را برای شست‌وشوی ذهن جوانان، محور و راهبرد استکبار جهانی دانست و افزود:  جمهوری اسلامی بزرگ‌ترین قربانی تروریزم است اما رسانه‌های غربی مسئله را طور دیگری القا می‌کنند لذا رهبر معظم انقلاب در نامه خود خطاب به جوانان اروپا، تحقیق درباره خشونت و ماهیت آن را برای روشن شدن حقیقت از آنها مطالبه کرده است که این مهم، فضای جدیدی را در اختیار جمهوری اسلامی قرار می‌دهد تا ضمن مبارزه با تروریزم، از کیان خود در مقابله توطئه‌های غربی‌ها دفاع کند.

آصفی، با تذکر اینکه رسانه‌ها باید درباره محتوای نامه رهبر انقلاب خطاب به جوانان غربی، فرهنگ‌سازی کنند، افزود: گفتمان یا آرمان یا شعار صرف حاصل نمی‌شود و برای گفتمان‌سازی لازم است که فرهنگ‌سازی شود و در این مهم باید نخبگان، اساتید دانشگاه و گروه‌های مرجع برای فرهنگ‌سازی و مقابله با توطئه‌های دشمن در صحنه باشند.

به گزارش تسنیم؛ سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه با تأکید بر لزوم تلاش نخبگان برای گسترده‌تر شدن انعکاس نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپایی و آمریکایی شمالی، گفت: واکنش‌های گسترده به نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی نشان‌گر تأثیرگذاری و استقبال جوانان اروپایی از این نامه است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet