ایام محرم 1398
1396/09/12 16:02:36
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نوش آبادی:

سردمداران اسلام هراسی با نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپایی رسوا شدند

کارشناس امور بین الملل و سفیر سابق ایران گفت: رهبر انقلاب با نامه به جوانان اروپایی، سردمداران اسلام هراسی را رسوا کردند.
سردمداران اسلام هراسی با نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپایی رسوا شدند کارشناس امور بین الملل و سفیر سابق ایران گفت: رهبر انقلاب با نامه به جوانان اروپایی، سردمداران اسلام هراسی را رسوا کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/82064.jpg سردمداران,اسلام,هراسی,با,نامه,رهبر,انقلاب,به,جوانان,اروپایی,رسوا,شدند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسین نوش‌آبادی کارشناس امور بین الملل و سفیر سابق ایران در عمان که به‌مناسبت دومین سالگرد نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپا و آمریکایی شمالی با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، گفت‌وگو می‌کرد، با اشاره به اهمیت روشنگری در مقابل تفکرات تکفیری، تصریح کرد: محکومیت اقدامات تروریستی و خشونت‌آمیز گروه‌های تکفیری و ارسال پیام به جوانان کشورهای غربی و افشای چهره منحرف و کریه جریانات تروریستی که به نام اسلام، فجیع‌ترین اقدامات ضد انسانی و ضد بشری را مرتکب می‌شوند، اقدامی بسیار به‌موقع، زمان شناسانه و راهبردی بود که در نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی تشریح  شد.

وی با بیان اینکه، محتوای نامه مقام معظم رهبری مرزهای فکری، عقیدتی و سیاسی گروه‌های تکفیری با اسلام ناب محمدی (ص) و ارائه و تصویری روشن و شفاف از آموزه‌های اسلام واقعی، حرکتی بی‌بدیل و ارزنده و تأثیرگذار بر روی جوانان اروپائی و غربی بود، اظهار داشت: این نامه جوانانی را در بر می‌گیرد که به‌واسطه عدم آگاهی و شناخت از حقایق اسلام حقیقی تحت تأثیر تبلیغات ناسالم و غیرواقعی شبکه‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های مجازی قرارگرفته‌اند؛ این افراد به دلیل رفتارهای خشونت‌آمیز گروه‌های تروریستی که با شعار اسلام و نام دین، سیمای اسلام را مخدوش کرده‌اند دچار اسلام هراسی شده‌اند و قادر به تشخیص واقعیت‌ها و حقایق نیستند. پیام این نامه در نوع خودکار روشنگرانه محسوب می‌گردد.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: گاهی اوقات روابط رسمی و دیپلماتیک متعارف در بیان حقایق و زدودن افکار مسموم کافی نیست. استفاده از ظرفیت ارتباطات بین‌المللی و بهره‌گیری از دیپلماسی عمومی و نوین و به‌کارگیری روش‌های مؤثر مانند شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در انتقال پیام بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: شناخت عنصر زمان و مکان و اغتنام فرصت برای ارائه یک تفکر و بیان یک امر ضروری و انجام یک مأموریت الهی که برخواسته از روش و سیره پیامبر عظیم‌الشان اسلام و ائمه معصومین (ع) است در قالب روابط رسمی و عرف دیپلماتیک معمول و مرسوم نمی‌گنجد. رهبری آگاه و هوشمند و دشمن‌شناس با تشخیص اهمیت ارسال چنین پیام افشاگرانه و روشنگرانه به جوانان غربی نشان دادند رسالت هدایت انسان‌ها و جهت دادن به افکار عمومی نباید صرفاً معطوف به ارتباطات رسمی و کلیشه‌ای باشد. بدون شک این پیام‌ها در نوع خود آثار مهمی در افکار جوانان اروپائی و غربی باقی گذاشته و در افشای چهره پلید جریانات تروریستی و تکفیری نقش بسزایی داشته است.

نوش آبادی همچنین گفت: دستگاه دیپلماسی خارجی کشور و نهادها و سازمان‌هایی مانند سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با بهره‌گیری از سفرا و رایزنان فرهنگی معتقد و انقلابی و متعهد به نظام و ولایت و نیز تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد و غیردولتی با استفاده از امکانات رسانه‌ای و تبلیغی و فعال کردن مدیریت محتوایی شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی می‌توانند در امتداد این پیام‌ها و زنده نگه‌داشتن جریان روشنگری و ارائه تصاویر سالم و منطقی از اسلام ناب، نهضت بیداری را نه تنها در جهان اسلام بلکه در کل مناطق جهان که امکان ارتباط وجود دارد، فعال وزنده نگه دارند.

وی در پاسخ به سؤالی درباره ریشه خشونت‌های در تفکرات گروه‌های تکفیری، گفت: ریشه بسیاری از خشونت‌ها در تفکرات تکفیری و فرقه‌های انحرافی و اندیشه‌های ناپاک و ناسالمی است که به نام اسلام به جان اسلام و مسلمانان و بشریت افتاده است. تفکری که کشتن انسان‌های بی‌گناه و قتل‌عام عمومی و ترور گروهی و جمعی را برای رسیدن به مقاصد شوم و نامبارک خود جایز می‌دانند، بسیار خطرناک بوده و باید با معرفی اسلام ناب و اندیشه صحیح اسلامی و معرفی شخصیت الهی و ملکوتی رهبران دینی به ویژه رسول گرامی اسلام که منبع رأفت، مهربانی، گذشت و ایثار برای بشریت بوده و خواهد بود، در مقابل عقاید انحرافی و فرقه‌های مذهبی که بویی از اسلام رحمانی نبرده و شناختی از پیامبر رحمت ندارند، به وظیفه تاریخی خود عمل نمایند.

وی افزود: بدون شک به‌واسطه توسعه ارتباطات بین‌المللی و گسترش فضاها و شبکه‌های اجتماعی و آمادگی نسل جوان برای آگاهی و شناخت حقایق دینی و الهی و فهم حوادث کنونی جهان اسلام، روزبه‌روز امکان معرفی چهره حقیقی اسلام بیشتر فراهم می‌شود و اقبال عمومی برای آگاهی از آموزه‌های الهی و اسلامی در نسل جوان افزون می‌گردد.

به گزارش تسنیم؛ نوش‌آبادی با بیان اینکه "به فصل الهی این پیام‌ها توانسته تا حدودی چهره کثیف سردمداران جریان اسلام هراسی، مأموریت آنها وارونه جلوه دادن تعالیم اسلامی و حقایق دینی است، افشا کند"، گفت: نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا، توانست پشت‌صحنه کسانی که با به‌کارگیری قدرت و پشتوانه مالی، تسلیحاتی و نیز امپراتوری رسانه‌ای که بدترین لطمه را به اسلام وارد می‌کند را افشا کند و رهبران فاسد برخی کشورهای مرتجع که خوی جاهلیت و تعصبات فرقه‌ای و هوس‌های دنیایی آنان موجب شکل‌گیری و حمایت از گروهک‌های تروریستی و تکفیری در منطقه خاورمیانه و جهان اسلام شده است را رسوا نماید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet