ایام محرم 1398
1396/09/12 16:37:50
سرویس دیگر رسانه‌ها_
‌آشوری:

مبارزه جدی بعدی با بنیان‌های فکری داعش صورت بپذیرد/ باید زمینه ظهور هر ساختار دیگری از داعش را از بین برد

عضو هیئت‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف داعش غافل کردن کشورهای منطقه از اهداف اصلی خود بود، گفت: هوشیاری و بیداری مجموع ملت‌های جهان باید به شکل هوشمندانه‌ای استمرار پیدا کند تا زمینه شکل‌گیری و ظهور هر ساختار دیگری از تفکر داعش در منطقه شکل نگیرد.
مبارزه جدی بعدی با بنیان‌های فکری داعش صورت بپذیرد/ باید زمینه ظهور هر ساختار دیگری از داعش را از بین برد عضو هیئت‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف داعش غافل کردن کشورهای منطقه از اهداف اصلی خود بود، گفت: هوشیاری و بیداری مجموع ملت‌های جهان باید به شکل هوشمندانه‌ای استمرار پیدا کند تا زمینه شکل‌گیری و ظهور هر ساختار دیگری از تفکر داعش در منطقه شکل نگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103717668316.jpg مبارزه,جدی,بعدی,با,بنیان‌های,فکری,داعش,صورت,بپذیرد/,باید,زمینه,ظهور,هر,ساختار,دیگری,از,داعش,را,از,بین,برد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد آشوری در خصوص تحولات سیاسی منطقه بعد از نابودی داعش اظهار کرد: داعش به‌عنوان یک غده سرطانی که بر اساس تئوری‌های امنیتی کشورهایی مثل آمریکا، عربستان و با پشتیبانی رژیم اشغالگر قدس در منطقه‌ ایجاد شد اهداف و برنامه‌های خاصی برای ایجاد آنومی سیاسی و امنیتی در منطقه داشت.

وی ادامه داد: این آشفتگی در منطقه شرایطی را ایجاد کرد که بخشی از انرژی متراکم دنیای اسلام صرف ریشه‌کنی داعش شود.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برنامه‌هایی که در دستور کار داعش به‌عنوان یک پدیده نوظهور برای ایجاد اختلال در مسائل امنیتی خاورمیانه و برخی کشورهای منطقه قرار داشت جبهه و فضایی را در بین کشورهای اسلامی ایجاد کرد تا مشغول خود شده، از مسائل اولویت‌بندی شده منطقه غفلت کنند و فعالیت‌های منطقه شرایطی را ایجاد کند که اهداف کشور اسرائیل بیشتر تأمین شود.

آشوری با بیان اینکه ایجاد ناامنی در کشورهایی چون سوریه، عراق، لبنان و ... زمینه‌ای را ایجاد کرد تا اتحادی که بین کشورهای اسلامی وجود داشت برای مقابله با حرکت‌هایی صرف شود که طرح خاورمیانه بزرگ و تغییر ساختار کشورهای منطقه را جستجو می‌کرد، افزود: با تلاش کشورهای منطقه و مشارکت برخی کشورهای فرا منطقه‌ای چون روسیه و ابتکار و خلاقیتی که نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرماندهی سردار سلیمانی به خرج داد و همچنین هماهنگی بین مجموع نیروهای کشورهای منطقه ریشه داعش کنده شد.

وی با اشاره به اینکه ماهیت داعش هم فکری بود و هم ساختاری و ساختار آن به‌عنوان یک دولت نوظهور غیر مشروع با مجموع تلاش‌های بسیاری از بین رفت، تصریح کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند ساختار داعش از بین رفته اما تفکرات آن هنوز پابرجاست و مبارزه جدی بعدی باید با بنیان‌های فکری داعش صورت بپذیرد که در کنار آن حرکتی تکمیلی شکل بگیرد تا ریشه این تفکرات افراطی در منطقه خشکانده شود.

به گزارش ایسنا، این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور خاطرنشان کرد: طبعاً هوشیاری و بیداری مجموع ملت‌های جهان باید به شکل هوشمندانه‌ای استمرار پیدا کند تا زمینه شکل‌گیری و ظهور هر ساختار دیگری از تفکر داعش در منطقه شکل نگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet